Powracający folder mimo usuwania


(Romanzelu) #1

Witam.Miałem udostępniony jeden folder dla kolegów w mojej sieci w mieszkaniu i jak skończyłem udostępniać to usunąłem ten folder ale on cały czas powraca w miejsce, z którego go usunąłem(pulpit).Jak się go pozbyć na stałe bo jest to uciążliwe?


(Mireczek) #2

Cytat ze strony: FAQ Windows XP

Edit:

Teraz dopiero doczytałem - folder na nowo tworzy się sam na pulpicie?

Jeśli tak, to ta porada raczej nie pomoże. :frowning:

Ta porada dotyczy usuniętego foldera, bez wyłączenia udostępniania. Taki folder zawsze będzie widoczny w sieci LAN, choć go nie ma.


(Romanzelu) #3

Hmm nie ma tego tam,dodam, że zawartość folderu sie dała skasować a sam folder(pusty)wraca.Przypomniałęm sobie szczegóły jak to się stało.Miałem na pulpicie udostępniony ten folder a później przestałem go udostepniać i wyciąłem go i przeniosłem na inną partycje a na pulpicie,nie wiem czemu,został ten folder ale juz bez zawartośći.Wszystko się przeniosło(łącznie z folderem)tylko na pulpicie został pusty a jego usunięcie nic nie daje po po chwili wraca.


(Mireczek) #4

A czy to był folder utworzony przez Ciebie, czy też folder z jakiegoś programu. Może ten program go odtwarza? Np. jakiś tymczasowy folder z eMule, eDonkey itp.


(Kolmar) #5

romankul , w konsoli wykonaj (tryb admina):

net share (wylistowanie udostępnionych zasobów)

net share nazwa_udostępnionego_folderu /delete

i spróbuj usunąć ten folder


(Romanzelu) #6

To był folder utworzony przeze mnie gdzie zgrałem pliki z komórki i udostępniłem je kumplom a następnie przestałem udostępniać.Dodam,że trochę motałem z tym udostępnieniem i tam różne opcje ustawiałem we właściwościach ale ostatecznie udostępniłem a później przestałem.

A ta opcja z net share nie pomogła(chyba,że ją źle wykonałem-wpisałem w uruchom net share nazwa feralnego folderu/delete).


(Kolmar) #7

romankul , start -> uruchom -> cmd i dopiero wpisuj


(Romanzelu) #8

Usunęło ale i tak wrócił:frowning: Jakiś inny pomysł?


(Knypek3) #9

znalazł juz ktoś rozwiązanie na ten problem?