Powracający problem ze startem/zamykaniem windows 7, wirusy

TDSS nic nie znalazł. Wcześniej ADWCleaner wywalił takie coś:

Na jakimś forum pisali, że te klucze mają jakiś związek z ZeroAccess.

Edit: Jeśli to problem z dyskiem, to możliwe, że wynika z przepełnienia? Mam sporo śmiecia i dawno nie robiłem porządków na dysku.

Wpisy usunięte przez AdwCleaner nie mają związku ZeroAccess.

Masz 99 GB wolnego miejsca na partycji systemowej, a na drugiej partycji 25 GB, więc nie widzę żadnego przepełnienia dysku.

OK, rozumiem. Pytałem o to przepełnienie, bo prawdę mówiąc to byłem przyzwyczajony do starego kompa z małymi dyskami, które się łatwo przepełniały i nie wiedziałem i le powinienem mieć miejsca wolnego na takim dysku jak ten.

Na razie wszystko działa dobrze.

Wielkie dzięki za pomoc!

EDIT:

Problem wrócił. Windows nie uruchamia się w trybie awaryjnym, blokuje się PO załadowaniu sterownika avgidsha.sys, tak jak wcześniej (kiedy miałem zainstalowanego avasta) blokował sie po aswRvrt.sys. Na innym forum wyczytałem, że najprawdopodobniej chodzi o problem z kolejnym sterownikiem, który powinien się załadować, ale nie wiem o jaki sterownik chodzi.

Tym razem problem wystąpił po zaktualizowaniu Windowsa, komputer nie chciał się zamknąć poprawnie.

Log z bluescreenview (nie wiem czy ten co trzeba): http://www.wklej.org/id/1102400/

Nie pomogło też przywracanie systemu, po tym jak wczoraj nie chciał mi się komputer włączać. Tzn pomaga o tyle, że się włącza, ale problemy nadal występują.

Walczysz jak don kichot z wiatrakami. Postaw system na nowo. Chyba będzie to najlepszym rozwiązaniem.

Na laptopie mam tylko partycję systemową (druga, sam do końca nie wiem po co tam jest, ma tylko 25gb i to za mało, żeby skopiować dane w razie formatu dysku). Poza tym nie mam płytki z Windowsem, bo miałem go od razu wgranego jak kupiłem laptopa, no i do tego jeszcze nie miałem okazji Win7 przeinstalowywać wcześniej, bo zawsze pracowałem na XP.

Jeżeli posiadasz naklejkę licencyjną na laptopie to ściągnij system zgodny z tym z naklejki licencyjnej. Partycję możesz wydzielić z tej systemowej i przenieść dane.