Powracający pusty plik na pulpicie

(paradaise1) #1

Witam,

Na pulpicie pojawia mi się niezidentyfikowany plik bez rozszerzenia - pomimo kasowania, nadal cyklicznie pojawia się na pulpicie - wcześniej nie miał żadnej nazwy, obecnie ma nazwę: “Projekty w przedsiębiorstwie”. Plik ten nie jest widoczny z poziomu C:\Users\user\Desktop dlatego Nie mogłem go usunąć przez program DelInvFile. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy widoczne tylko opcje co w zał.
Antywirus i CCleaner nie znajdują nic podejrzanego. Nie mam pojęcia co to jest i chciałbym się tego pozbyć - jakieś pomysły? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

forum

(Bogdan_G) #2

Pliku nie usuniesz, jeśli jest otwarty w jakimś procesie.
Pobierz programik openedfilesview i do niego spolszczenie. Zawartość spolszczenia wklej do folderu programu, usuń potem zipy i folder spolszczenia
https://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html
W programie znajdziesz plik. Klikniesz podwójnie w niego i wyskoczą właściwości, czyli skopiujesz, do czego należy plik (ścieżka procesu). Pewnie pozostały pozostałości po jakimś programie.

Więc, gdy znajdziesz ten plik w programie, to z menu plik wybierzesz - usuń uchwyty wybranych plików. Klikniesz i po chwili z okna programu zniknie ten plik. Potem możesz go normalnie usunąć z pulpitu do kosza.
MWSnap099
Musisz uważać i nigdy nie zabijaj procesu, bo w przypadku procesu systemowego ( w ktorym jest otwarty plik na pulpicie) - zamkniesz system, o ile nie spowodujesz konfliktu.