Powracający pusty plik na pulpicie

Witam,

Na pulpicie pojawia mi się niezidentyfikowany plik bez rozszerzenia - pomimo kasowania, nadal cyklicznie pojawia się na pulpicie - wcześniej nie miał żadnej nazwy, obecnie ma nazwę: “Projekty w przedsiębiorstwie”. Plik ten nie jest widoczny z poziomu C:\Users\user\Desktop dlatego Nie mogłem go usunąć przez program DelInvFile. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy widoczne tylko opcje co w zał.
Antywirus i CCleaner nie znajdują nic podejrzanego. Nie mam pojęcia co to jest i chciałbym się tego pozbyć - jakieś pomysły? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

forum

Pliku nie usuniesz, jeśli jest otwarty w jakimś procesie.
Pobierz programik openedfilesview i do niego spolszczenie. Zawartość spolszczenia wklej do folderu programu, usuń potem zipy i folder spolszczenia
https://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html
W programie znajdziesz plik. Klikniesz podwójnie w niego i wyskoczą właściwości, czyli skopiujesz, do czego należy plik (ścieżka procesu). Pewnie pozostały pozostałości po jakimś programie.

Więc, gdy znajdziesz ten plik w programie, to z menu plik wybierzesz - usuń uchwyty wybranych plików. Klikniesz i po chwili z okna programu zniknie ten plik. Potem możesz go normalnie usunąć z pulpitu do kosza.
MWSnap099
Musisz uważać i nigdy nie zabijaj procesu, bo w przypadku procesu systemowego ( w ktorym jest otwarty plik na pulpicie) - zamkniesz system, o ile nie spowodujesz konfliktu.

Mam identyczną sytuację, jednakże program nie wykrywa mi tego pliku. Jakiś inny pomysł co robić ?

Jak wróci na pulpit, to kliknij na ni PPM i wybierz właściwości. W ogólne kliknij w Otwórz lokalizację pliku. Dowiemy się się do jakiego folderu/programu przeniesie.
A jaka dokładnie nazwa tego pliku?

Generalnie pliki na pulpicie, to pliki z katalogów:

C:\Users\Twoja_nazwa\
oraz
C:\Users\Public\

Przy założeniu, że system jest na C: i nic nie zmieniałeś z lokalizacją Pulpitu. (U mnie są na dysku C i D, ale ja przeniosłem swój pulpit na D, więc tak mam).
Tam możesz posprawdzać.

%231
Plik ma nazwę “Witryny sieci Web” i właściwie tyle mogę o nim powiedzieć.
W folderze gdzie znajdują się pliki z pulpitu nie widać go, tak samo nie mogę znaleźć go w programie Openedfilesview

Siedzi to w opcjach internetowych Właściwości internet - zabezpieczenia. Są tam 4 opcje i każda ma ustawienia niestandardowe i jest wiele ustawień dot witryn internetowych.
Bywa też, że po usunięciu edge i internet explorer - jest jakaś ścieżka skrótu na pulpit, a windows swoje foldery zawsze odtwarza. W składnikach systemu można było wyłączyć, ale IE 11 nie usuwać. Tak zgaduję.
Jest usługa WebClient, a jak są inne - to będzie kłopot. Usługi frameworka można wyłączyć w usługach, żeby nie właził do przeglądarek i nie wysyłał komunikatów. Programom na komputerze to nie przeszkadza, bo będzie włączony w składnikach systemu.

Dodam, że ustawienia witryn są też w panel sterowania po kliknięciu w ikonę adobe flash player.

Mógłbyś wyjaśnić co mam zrobić krok po kroku bo nie ukrywam, że nie jestem za bardzo ogarnięty w tego typu sprawach :sweat_smile:
Co do przeglądarek nie usuwałem żadnej, więc raczej nie chodzi o to.