Powrót do Androida 5.0 z 6.0

Witam, wyskoczyło mi że mogę aktualizować androida do 6.0 .  Zrobiłem wcześniej kopie zapasową i aktualizowałem. Jednak ważne aplikacje mi nie działają i chciałbym cofnąć się do tej kopii zapasowej i androida sprzed aktualizacji…  Jak znalazłem w ustawieniach zaawansowanych kopie i kasowanie danych jest tam dostępna kopia z 11.11.2016 nie ma tam tej dzisiejszej…  spróbowałem zrobić przywrócenie tej kopii ale niestety android ciągle jest nowy…  czy coś robię nie tak ?  

Kopia zapasowa odnosi się tylko do ustawień systemu i danych aplikacji i nie jest pełną kopią ROM’u, więc aktualizując system nie przywrócisz go potem do wcześniejszej wersji.

Aby “cofnąć” się do starszej wersji musisz pobrać go i zflashować. (jednak mało który producent udostępnia ROM do samodzielnego flashowania)

Jaki to telefon?

Może warto zrobić reset do ustawień fabrycznych zanim zaczniesz próbować wgrywać ponownie starszą wersję.

ustawienia fabryczne usuna mi aplikacje albo kontakty ? 

 

jest to Huawei p 8 lite

Wszystko z pamięci wewnętrznej zostanie skasowane. Kontakty musiałbyś zabezpieczyć np. zsynchronizować z kontem Google, aplikacje wgrać od nowa.