Powrót do Androida 5.0 z 6.0

(matifcb) #1

Witam, wyskoczyło mi że mogę aktualizować androida do 6.0 .  Zrobiłem wcześniej kopie zapasową i aktualizowałem. Jednak ważne aplikacje mi nie działają i chciałbym cofnąć się do tej kopii zapasowej i androida sprzed aktualizacji…  Jak znalazłem w ustawieniach zaawansowanych kopie i kasowanie danych jest tam dostępna kopia z 11.11.2016 nie ma tam tej dzisiejszej…  spróbowałem zrobić przywrócenie tej kopii ale niestety android ciągle jest nowy…  czy coś robię nie tak ?  

(Domker) #2

Kopia zapasowa odnosi się tylko do ustawień systemu i danych aplikacji i nie jest pełną kopią ROM’u, więc aktualizując system nie przywrócisz go potem do wcześniejszej wersji.

Aby “cofnąć” się do starszej wersji musisz pobrać go i zflashować. (jednak mało który producent udostępnia ROM do samodzielnego flashowania)

Jaki to telefon?

(Longhorn2009) #3

Może warto zrobić reset do ustawień fabrycznych zanim zaczniesz próbować wgrywać ponownie starszą wersję.

(matifcb) #4

ustawienia fabryczne usuna mi aplikacje albo kontakty ? 

jest to Huawei p 8 lite

(Longhorn2009) #5

Wszystko z pamięci wewnętrznej zostanie skasowane. Kontakty musiałbyś zabezpieczyć np. zsynchronizować z kontem Google, aplikacje wgrać od nowa.