Powrót do kitkat Lenovo A10-70F

Witam mam tablet Lenovo A10-70F

Kilka dni temu automatycznie zrobiła mi się aktualizacja z kitkat 4,4,1 do lolipop 5.0.1

Użytkowanie jest teraz meczące oraz zużycie baterii zwiększyło się prawie 2 krotnie.

Czy jest jakaś możliwość powrotu do Kitkat?

Ustawienia fabryczne niestety cofają do czystego 5.0.1 :frowning:

Nie da się. Nikt nie robił downgrade’u ze względu na to, że aktualizacja do 5.0.1 aktualizuje również bootloader i EFI. Pozostaje ci serwis producenta.

 

Kontaktowałem się z lenowo telefonicznie w piątek

Facet z pomocy technicznej stwierdził że tablet działa ,nic nie jest wadą producenta i gwarancja tego nie obejmuje.

Mimo iż aktualizacja zrobiła się sama bez możliwości obejścia (po odblokowaniu tabletu wyskoczył komunikat o “wymaganej aktualizacji” z jedna opcją pobierz. przyciski nie reagowały a reset tableta przyspieszył tylko proces bo aktualizacja zrobiła się sama podczas włączania -.-) lenowo twierdzi że oprogramowanie nie jest integralną częścią tabletu, a ich firma nie ponosi odpowiedzialności za problemy z nim związane…

Dlatego szukam pomocy na wszelkich forach…

No nic chyb trzeba będzie pożegnać się z gwarancją i skorzystać z jakiegoś pobliskiego serwisu -.-

Jeśli masz wiedzę w instalowaniu firmware, skorzystaj z tego poradnika http://firmwarefile.com/lenovo-a10-70f