Powrót do pierwotnej wersji zdjęcia


(Wertyx979) #1

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość aby posiadając zdjęcie po edycji cofnąć je do etapu surowego zdjęcia. Sprawa wygląda tak posiadam zdjęcie na którym zostało użyte narzędzie marker i nałożone na wierzch zdjęcia, chciałbym otrzymać zdjęcie sprzed użycia markera i nie mam pojęcia jak się za to zabrać, serdecznie dziękuję za wszystkie rady :slight_smile:

 


(kuba3351) #2

Jeśli nie zrobiłeś kopii zdjęcia, możesz jedynie wejść we właściwości, zakładka poprzednie wersje i tam powinieneś mieć możliwość jego przywrócenia. Jeśli w tej zakładce będziesz miał pusto, znaczy to że system też nie zrobił kopii zdjęcia. Wtedy zostaje Ci wejść do programu i którym zmieniałeś zdjęcie i zobaczyć czy jest tam jeszcze jakaś opcja powrotu, jak nie to się nic nie da zrobić.


(pstrowsky) #3

Zależy od formatu i użytego narzędzia, jeżeli jest to JPG lub jakikolwiek inny spłaszczony plik (bez warstw). Pozbycie się markera jest bardzo trudne lub niemożliwe.


(B Biedak) #4

W photoshopie chyba od wersji 5 jest opcja “uwzględnienia zawartości”. Jeśli marker wchodzi na jednolite elementy to można spróbować to wyciąć, a przy wycinaniu wybrać opcję “z uwzglęniem zawartości” lub edycja - wypełnij -> z uwzględneniem zawartości. 

 

Jeśli nie zajmuje to za dużo miejsca na zdjeciu to może się udać.