Powrót do Windowsa 7 po instalacji Microsoft Hyper-V Server Technical Preview

(Umpp) #1

Witam wszystkich. 

Tak jak w temacie zainstalowałem Microsoft Hyper-V Server i chciałbym powrócić do poprzedniego systemu który był na tym komputerze czyli Windowsa 7. Nie wiem za bardzo jak to zrobić. Format nie wchodzi w grę ponieważ chciałbym odzyskać dane które były na tym komputerze. Z góry dziękuje za odpowiedz i Pozdrawiam. 

(Kraefezze) #2

Jeśli zainstalowałeś ten system na tej samej partycji co windows 7 to nie ma opcji na prosty powrót. Jeżeli masz na dysku katalog Windows.old to to jest miejsce gdzie trafiły resztki twojego windowsa 7, nie jest to już system dający się uruchomić ale zawiera on wciąż wszystkie zainstalowane programy, rejestr i prywatne pliki z twojego konta. W takim wypadku musisz zgrać takowy Windows.old (nie musi być cały, możesz sam wybrać co zgrywasz) a następnie format, i uzupełniasz odpowiednie foldery ich plikami. Jeśli folderu Windows.old nie ma, a masz tylko jedną partycję na dysku, to muszę cię poinformować że najwyraźniej już jesteś po formacie.

(Umpp) #3

Na komputerze mam 3 partycje. Niestety ten system jest zainstalowany na C wiec będę musiał zrobić to co piszesz. Jak dostać sie do tego Windows.old? W Microsoft hyper V kiedy go włączam odpala mi się wiersz poleceń i za bardzo nie wiem jak podziałać żeby zgrać ten Windows.old

(Kraefezze) #4

W tym wypadku polecam zapoznać się z poleceniem XCOPY tutaj: https://support.microsoft.com/en-us/kb/240268/pl

Po co ci był ten Hyper V jeśli nie umiesz wiersza poleceń? (przypuszczam że nie umiesz, bo nie wiesz jak kopiować pliki)

(Umpp) #5

Niestety wiersz poleceń nie jest moją mocną stroną. Próbowałem się czegoś nauczyć ale wyszło jak wszyło. Mogłbyś mi na chłopski rozum wytłymaczyć jak się za to zabrać.Jakimi konkretnie poleceniami to zrobić?