Powrót IPLA na Pingwina

Witam,

ostatnio ciągle kusi mnie do powrotu na Debiana, mieszkam jednak za granicą (UK), na chwile obecną nie mogę zamontować ani NC+ ani Polsatu Cyfrowego bo przedstawiciel jest na dłuższym urlopie w Polsce. Pomysł narodził się jak zobaczyłem tablet żony, IPLA ma instalator na Androida - ok :), mogłem po prostu przez przejściówkę miniHDMI podłączyć do amplitunera i pozamiatane. Jednak co jak żona wyjedzie i zabierze tablet ? Ok, jest wtyczka do XBMC, ale ona mnie nie ratuje bo mam kupiony pakiet IPLA World, i żeby z niego korzystać muszę się zalogować na konto. Wtyczka do XBMC nie ma takiej możliwości. Kombinuję dalej. I wpadam na pomysł z wirtualizacją Androida. Co potrzebne ?

 

VMWare Player 

Android-x86 (android-x86-4.3-20130725)

 

Ok, maszyna wirtualna ustawiona, Android zainstalowany, skonfigurowany. Przechodzę do Google Play, instaluję IPLE , loguje się na konto, nie ma reklam czyli jest OK, ale ? Brak dźwięku. Jakiś pomysł ?

Jeszcze możesz spróbować zainstalować sobie Android SDK.

http://www.ubucentrum.net/2011/01/instalacja-emulatora-androida-w-ubuntu.html

Ten sposób jest mało komfortowy jeżeli chodzi o wydajność, brak dźwięku może być spowodowany tym, że mam kartę audio wyłączoną w BIOS, a dźwięk i obraz idą przez HDMI z Radeona HD7700 na amplituner ? 

No faktycznie te SDK za wydajne to nie jest. Co do VMWare to niestety nie wiem jak to wygląda, ale zobacz w ustawieniach maszyny czy można zmienić sterownik, z którego ma korzystać. Ewentualnie sprawdź na VirtualBoksie.

Możesz jeszcze spróbować instalacji starej wersji, która była jeszcze dostępna pod Linuksa :arrow: http://dl.dropbox.com/u/1039704/iplalite.air

Na VB dźwięk jest, ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

W samej IPLI dźwięk pozostawia wiele do życzenia. 

 

IPLA Lite już nie pozwala na otwieranie materiałów. Na VB, ani 4.2, ani 4.3 nie mogę zainstalować/uruchomić live, maszyna się ciągle restartuje. Sprawdzałem jako FreeBSD, jako Linux Other itp.