Powrót Króla

Mam wersje na Pc choddzi o gre w w filmikach brak dźwięku w grze jak gram to wszystko jest ok wersja na 3cd co zrobic?? mieszanie w options nic nie daje

widocznie masz zła kopie

lub jakies błedy na płycie

Witam.

Sądzę, że chodzi tu o brak jakiegoś kodeka obsługującego dany format audio.

Proponuję wyszukanie w necie (np. w Google wystarczy wpisać “codec pack”) któregoś z pakietów kodeków, jego pobranie i instalację.

Polecam też przejrzenie płyt z grą - być może jest tam jakiś katalog w rodzaju “Support”, “Tools”, “Extras” itp. zawierający jakiś zestaw kodeków.

Pozdrawiam.

nic takiego nie ma jakie kodeki zassac i gdzie znajduja sie filmy?? wszytski cd przeszukalem i folder z gra tez nic nie ma gdzioe one moga byc?? i skad sciagnac spolszczenie do tej gry??

Jakie kodeki są potrzebne?

Skoro nie wiadomo, to własnie polecam pakiety kodeków, które zawierają praktycznie wszystkie dekodery używane najczęściej (a nawet i te rzadko używane :smiley: ).

Jak sprawdzić co jest potrzebne? Najczęściej wystarczy sprawdzić właściwości pliku z filmem, jest tam podany format audio. Ale to rzadko się sprawdza, ponieważ w grach najczęściej filmy zapisane są we włanym formacie ich twórców. Tym niemniej warto poszperać na CD, poszukać plików np. z rozszerzeniem avi, kliknąć na takowy ppm i we własciwościach zakładkę Szczegóły (to w WinXP). Znajdują się tam najważniejsze informacje o klipie.

Dlaczego nie możesz odnaleźć fimów na CD? Zapewne nie mają one nazwy zakończonej na avi lub podobnie, lecz np. na dat. Mogą też być upakowane do jednego zbioru - wtedy nic nie pomoże.

Skąd ściągnąć pisałem wcześniej - w wyszukiwarce wpisz “codec pack”. Pojawi się pełno linków do stron, z których można je pobrać.

Pozdrawiam.

Mam podobne zdanie z kolega Aku_15. Kodeki nie sa wina tego, ze nie masz dzwieku w grze. Kazdy kto wydaje gre, w ktorej wystepuja filmiki umiescilby na pltce z gra jakies elementy do prawidlowego jej dzialania (w tym przypadku kodeki), ktore samoczynnie by sie zrzucaly podczas instalacji i zapewne instalator informowalby o tym przyszlego gracza. Najlepiej zrobisz jak pojdziesz do kogos i u danej osoby sprawdzisz czy jest dzwiek w tych przerywnikach filmowych.

Jamaica ma rację w 100%.

Brak właściwych kodeków to jedna z możliwości - według mnie najbardziej prawdopodobna w sytuacji, gdy w filmie odtwarzany jest obraz, brak zaś jest dźwięku.

Co do wadliwej kopii gry mam mieszane uczucia. Gdyby występował jakiś błąd, film zwieszałby się, występowałyby może jakieś trzaski, problem jednakowoż dotyczyłby w sumie jednej tylko sekwencji. Z tego, co pisze Speed problem wystepuje we wszystkich sekwencjach.

Dladego pozostaję przy zdaniu, że problem tkwi w kodekach.

Proponuję zatem reinstalację PK.

Pozdrawiam.

Hmm chyba nie przeczytales dokladnie mojego posta. Sytuacja moze wygladac rowniez tak, ze wystapil blad przy nagrywaniu np. obrazu z gra na plyte i w wyniku tego bledu nie zostaly przeniesione na CD pliki odpowiadajace za dzwiek tylko w filmikach.

Akurat to miałem na mysli.

Przepraszam. Rzeczywiście, powinienem był sprecyzować o co mi chodzi.

PZDR

dźwięku nie ma tylko w filmikach takie jakie były w kinie ,a w grze jak gram to jest ok,ale nie ma dialogów w czasie gry jak do siebie mówia w czasie walki