Powrót z W10 do W7

(Locoslaw) #1

Witajcie. Mam Windowsa 10 i mimo, że mi pasuje, notorycznie psuje mi się i nie chce działać menu start.

Robiłem czystą instalację więc nie mam możliwości systemowego powrotu do W7

Chciałem prosić o podpowiedź jak wrócić do 7 w taki sposób aby nie stracić ustawień/programów/danych z W10

Dzięki.

(Cedar) #2

Którą masz wersję Win 10?

Nie da się bez czystej instalacji Windows 7.

(Locoslaw) #3

Akurat nie jestem juz w domu żeby sprawdzić dokładnie ale jedt to W10 Home - najnowszy build x64

Zdaję sobie sprawę, że nie da się bez czystej instalacji, dlatego myślę też nad kopią programów którą można odtworzyć w W7

Najnowszy build, czyli?  11082 na dzień dzisiejszy najnowszy. 

Miałem identyczny problem, że menu start nie otwierało się, a całą reszta działała. 

(Cedar) #5

11082 to nie jest wersja testowa? Nie każdy ma do niej dostęp, bo nie każdy bierze udział w programie Windows Insider

To nie takie proste i często niemożliwe.

(Locoslaw) #6

Faktycznie mam kompilacje 10586. Nie wiem czy pchać się do wersji Preview ale z drugiej strony juz chyba 3 raz przeinstalowywuje W10 bo menu start nie działa bądź aplikacje metro. Spróbuje;)

Jeśli jesteś testerem, możesz zaktualizować do 11082.

Co do samego powrotu do Win7, jedynie zostaje Ci czysta instalacja. A jak czysta, to i Twoje pliki z dysku C zostaną usunięte, jak i z pulpitu. 

(Locoslaw) #8

Ok, dołączyłem do programu Insider ale nie mam dostępnej aktualizacji do 11082. Jak je wymusić ręcznie?

(cinkibolek) #9

Chcesz zainstalować testową wersję z programu Insider aby naprawić jakiś tam problem? Ale nie wiem czy wiesz, z takimi wersjami jest tak, że jeden problem naprawisz, a kolejnych kilka się pojawi, może nie teraz może nie jutro, ale to są wersje testowe. 

Musisz poczekać. Zazwyczaj szybciej to trwa, czasami kilka dni, aż pojawi się dostępna, wspomniana aktualizacja. Nie wymusisz, a chociaż ja nie znam sposobu na wymuszenie aktualizacji.

(aderas) #11

Proponowanie wersji testowych w celu naprawienia problemów z systemem to niezbyt rozsądne posunięcie.

(lechanek) #12

U mnie ostatnia wersja testowa narobiła wiece złego ,niż dobrego; zgadzam się z tym co napisał aderas