Powrót z Windows 8 do Windows 7

Wiem że taki temat juz był, ale nie znalazłem tam odpowiedzi na najprostsze pytanie. Jak usunąc Win8. Mam nowy komp, na nim Windows 8, mam płyte z Windows 7 ale nie mogę jej uruchomić podczas staru systemu. Nie moge tez usunąć całego dysku C z Win8 w zarządzaniu komputerem. Jak moge wrócić do Windows 7?

Cześć

Ponieważ? Ustaw w BIOSie bootowanie z napędu CD/DVD. Sprawdzałeś czy do twojego komputera są sterowniki pod Windows 7?

Mam sterowniki pod mój komp i windows 7 na płytce. Ale a nowym kompie ACER e1-571 aspire ma od zakupu Win8. Chce się go całkowicie pozbyć. Jak ustawić w bioseie bootowanie na win8???

Cześć

Wejdź do BIOSu i ustaw na liście bootowania jako pierwsze urządzenie napęd CD/DVD.

Ewentualnie podczas startu laptopa wciśnij klawisz odpowiedzialny za wyświetlenie boot menu i wybierz napęd CD/DVD.

Byłeś tam (w BIOS-ie) chociaż i patrzyłeś w opcje? Czy za rączkę oczekujesz poprowadzenia. Trochę samodzielności. Padło pytanie czy nasz sterowniki dla Win7 dla swojego komputera. Odpowiedz konkretnie bo z tego nadal nie wiadomo jednoznacznie czy masz.

No to to wiem, ale jaki klawisz i kiedy bo pod windows 8 podobno tego nie ma! !!

Dodane 19.01.2013 (So) 12:32

Nie mogę wejśc w ogóle do bioseu, gdybym mógł to pewnie ustawiłbym uruchamianie z płyty i zadziałałbo takk?

Koledzy: no wlasnie to nie działa - Acer - [F2] lub [Ctrl]+[Alt]+[Esc] !!

Cześć

Może zamiast starego BIOSu masz “nowy” UEFI. Więc nie chcę być złośliwy ale

No własnie nic nie widze równiez na ekranie - podkreślam że to Windows 8

Cześć

Też mam na dysku Windows 8 i po raz kolejny podkreślam że podczas startu laptopa zawsze wyświetla się informacja jaki klawisz jest odpowiedzialny za wejście do BIOSu, tudzież za wyświetlenie boot menu.

http://pclive.pl/porady-komputerowe/sprzet/jak-wejsc-do-biosu-laptop-komputer-pc.html

Koledzy, no to jest kwestia komputera??? Nie mam nic, nie mam co kliknąć! Można jakoś ianczej wejsc w acerze do biosu?

Dodane 19.01.2013 (So) 12:46

U mnie te podane kombinacje klawiszy nie działają

trzeba komputer zrestartować i zanim sie system załaduje próbować naciskając np f2 czy delete lub inne.

Kurcze, ja to wszystko rozumiem! !!

Cześć

F2, F5, F8, F12 te próbuj, a najlepiej w instrukcji sprawdź co pisze na ten temat.

a próbowałeś przytrzymać f2 lub delete? podczas uruchamiania laptopa?

Nie działa: Ctrl-Alt-Del, F2, F5, Esc, F12, samoo Del tez było - co dalej???

f8?