Powrót z Windows 8 do Windows 7

Cześć

Dokładnie. Nie mam w laptopie UEFI więc nie powiem ci gdzie i czego dokładnie szukać.

Wszedłem do biosu. Wszedłem do Security, ale tam nie moge poruszac sie strzałkami w gore i dół. Musze ustawiac jakies hasło - wpisałem czery zera i strzałki zaczeły dzialać ale nie mogę najechac na secure boot tylko na wszystko pod nim tzn: erase all… select an uefi… restore secur

Kombinuj, a jak nie dasz rady to wgraj zwykły BIOS

a jakby sie nie udasło to jak mam wgrac zwykły bios? Wrzucić go na pena, podłączyc i po prostu instalować?

Normalnie.

Pobierasz ostatni BIOS Acer 1.13 3.8 MB 10/22/2012 i najlepiej PPM i uruchom jako administrator.

Jak pobierzesz Bios to masz w pliku .zip readme.txt z info “Windows flash: Please click “Q5WV1113.exe” to update bios.”

Wyłącz wcześniej antywirusa bo niektóre blokują instalację.

Sprawa ma się tak:

Nie zmianiłem BIOSU - po prostu Acerowski jest dziwny ale przestawiłem jak ktos tutaj podpowiedział go na tryb LEGACY i uruchamianie z płyty + jeszcze jedną funkcje. Niestety znalezienie tego w zakładce security nic nie dało bo było ukryte w Boot.

Gdy już Bios przy starcie pokazywał notę o klawiszu F2 mogłem zająć sie instalacja Windowsa 7. To tez jednak nie było proste bo Windows 8 bronil sie dzielnie i odrzucał nową instalacje sugerując wirus, uszkodzony dysk twardy itp. Za któryms razem udało sie ale trzeba było usunac wszystkie partycje na dysku C. Tak zrobiłem, zadzialało!

Jednym słowem przejść z Windy 8 na 7 wraz z instalacją jeszcze kilku programów zajęło mi 12 godzin i nie było takie proste, ale sie udało. Dzieki za wszelkie podpowiedzi. Naprowadzily mnie na rozwiązanie!

Kolego nie wiesz o czym piszesz. Dysk C to jest partycja systemowa !!

niby tak ale jeżeli kolega jest tak nie zorientowany w tych sprawach mogłby sobie kompa uszkodzić podczas wgrywania biosu :smiley: