Powrot z WINDOWS7 do VISTA

Zrobilem swego czasu upgrade do win7 majac viste w laptopie na ukrytej partycji.Potrzebuje jednak powrocic do Visty (7 to b.dobry system) a niestety nie mam nigdzie takiej opcji wyboru, podczas bootowania widnieje tylko win7.Nie mam zadnych mozliwosci recovery.Wkladajac plyte z win7 szukam obrazu recznie i niestety nie znajduje go.W jaki sposob moge powrocic do Visty?Laptop Acer Aspire 6930G.Prosze o pilna pomoc i z gory dziekuje.

P.S.Przywracanie systemu mialem juz w Viscie wylaczone.

P.S.2Wciskajac alt+f10 wyskakuje:

Edit windows option for: Windows 7

Patch: \Windows\system32\winload.exe

Partition:2

[NOEXECUTABLE]

jak włączasz laptopa to wciskasz f8*- opcja recovery.

*może to być inny klawisz (zależne od producenta ale zazwyczaj to f8)

I sprawdź w BIOS’ie czy masz włączoną opcję recovery, bo żeby działało przywracanie systemu z partycji recovery wciskajac Alt + F10 musi być ta opcja włączona.

Żeby zobaczyć ukrytą partycję kliknij prawym przyciskiem myszy na “Komputer”, wybierz “Zarzadzaj”, a następniej przejdź do “Zarzadzanie dyskami”. Powinna być tam ukryta partycja (w moim przypadku nazywa się “Partycja OEM”).

Pozdrawiam

W BIOSie partycja Recovery jest odblokowana,w zarzadzaniu komputerem sa widoczne dwie partycje ukryte:1 to OEM ,2 to Recovery.Wciskajac alt+F10 nadal mam tylko naprawe systemu do wyboru i uruchomienie normalne Windowsa 7.Jakies inne pomysly?

Podczas aktualizacji systemu oryginalny MBR, który potrzebny jest do uruchomienia recovery mógł zostać nadpisany przez instalator systemu Windows 7. Wtedy trzeba skorzystać z płytki, aby przywrócić system.

Ale to zależy od tego jak procedurę przywracania zaimplementował producent komputera.

Przed chwilą sprawdziłem czy u mnie działa przywracanie eRecovery.

Taki komunikat sie u mnie pokazał gdy wciskałem sam klawisz F10. Gdy sie laptop włącza trzymaj lewy Alt i jak będzie ekran BIOS’u naciśnij z 5 razy F10 (dalej trzymajac Alt). Powinno wyskoczyć “Windows 7 is loading files”, potem okno ładowania systemu no i Acer’owe eRecovery, którym sobie elegancko wrócisz to fabrycznego systemu.

Pozdrawiam

Dzieki Lukasz za pomoc i sprawdzenie u siebie ale niestety u mnie od razu laduje sie 7 bez zadnych opcji erecovery.Uruchamiajac Acer eRecovery i zaznaczajac opcje “przywroc system do fabrycznych ustawien” po prostu po restarcie laduje sie znowu 7 wiec jest niestety chyba tak jak napisal przemekKK.Problem w tym ze oczywiscie plyty z vista nie mam a do tego kupowalem laptopa w UK(swego czasu chcialem taka plyte ale oddzial AcerPolska udzielil informacji o tym iz musze sie starac o plyte w kraju gdzie kupilem komputer a do tego wydanie nosnika jest platne).Jakie mam inne mozliwosci i co moge zrobic z tym problemem?

Wyjście jest jeszcze jedno. Każdy laptop z preinstalowanym Windows’em ma pod spodem naklejkę z kluczem licencyjnym. Pobierz z neta obraz płyty Visty, albo pożycz się od kogoś samej płytki, a przy instalacji wpisz swój klucz.

Zastanawiam się jeszcze jakby zadziałał eRecovery gdyby sformatowało się dysk tak aby była dostepna tylko partycja recovery, oraz druga sformatowana partycja C:. :roll:

Pozdrawiam

WHITEBOY26 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Bardzo chetnie Areh uzywalbym polskich znakow gdybym mial taka mozliwosc w swoim systemie ale niestety jest inaczej wiec sorry za to ale nic z tym nie moge zrobic.

Lukasz tez myslalem nad formatem tylko jak go zrobic bez plyty?Jasne,moge skads sciagnac Viste tylko co potem?Oczywiscie mam naklejke z kluczem ale boje sie ze bede mial 2x Vista- normalnie na c: i na ukrytej partycji systemowej a stad juz niedaleka droga do chaosu w kompie…;)Musi byc jakis sposob zeby uaktywnic ta ukryta partycje z recovery…

Tu masz informacje jak przywrócić MBR: acer-przywrocenie-fabrycznego-mbr-bin-t275207.html

Może pomoże… :slight_smile:

Bez przywrócenia oryginalnego MBR’a nie ma możliwości uruchomienia przywracania systemu.

ja od siebie dodam tylko, czy oryginalnie system byl na partycji fat32 czy ntfs? tez mialem acera i jego system nie chcial sie przywrocic z plytki po przekonwertowaniu partycji systemowej z fat32 na ntfs

To dotyczy XP nie Visty,partycja Recovery może stać na Fat32 ale nie systemowa pod Vistę,ta musi być NTFS.