Powtarzające się błędy F-Secure Internet Securty 2007

Dobry wieczór…Chciałbym uzyskać pomoc w użytkowaniu wymienionego w tytule oprogramowania.

Otóż: korzystam od jakiegoś czasu(wersja na 180 dni zaczerpnięta z Naszego vortalu) z tego świetnego programu ale jest z nim ostatnio uporczywy problem, mianowicie kiedy chcę np. uruchomić moduł skanowania ręcznego lub wyłaczyć kontrolę rodzicielską to znika z traya, zawiesza się i wyskakuje info o błędzie aplikacji tej treści:“Aplikacja powodująca błąd fsm32.exe. wersja 7.0.9354.0., moduł powodujący błąd fsmuiav.dll. wersja 6.74.1180.0. adres błędu 0x000579f3.” Identyfikator zdarzenia: 1000, kategoria: brak, żródło: Apliccation Error. W dzienniku mam masę takich errorów.Kiedy go przeistaluję(nadpisując) to, jakiś czas jest w porządku i znowu to samo.

Być może ktoś zna wyjaśnienie tego problemu i pomoże go usunąć?Może inni użytkownicy tego programu zetkneli się z tym problemem?Może to instalka ma w sobie jakieś uszkodzenie?Dodam że, przypomniałem sobie że, nie rejestrowałem się na stronie producenta(fakt!zapomniałem…), może to kwestia konfiguracji mojego kompa?Modyfikowałem co prawda usługi wg przepisu picassa ale usług F-secura nie ruszałem, pamięć wirtualną ustawiłem: rozmiar poczatkowy x 1,5 a końcowy też x 1,5…czyli na sztywno.Generalnie zoptymalizowałem kompa wg picasso…Reszta oprogramowania chodzi Ok.

Posiadam XP Professional SP2, procesor AMD Sempron +2500 1,41 GHz, 512 RAM.

Będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuję!

Jeśli będą potzrebne jakieś dodatkowe informacje to oczywiście udzielę…Acha i pojawia się też często błąd nr 103-związany z tą aplikacją

Nie wiem czy coś pomoże, ale spróbuj ściągnać i podmienić *.dll powodującego błąd.

Znajdziesz go TU

Witaj Canaletto…Dzieki wielkie za zainteresowanie moją sprawą.Dzięki za linka…Szkoda tylko że to kosztuje bodaj 12 dolców…ale dzięki za szczere chęci.

A może znalazłby się ktoś kto pomógł by mi napisać do supportu F-Secure która jest w języku angielskim?

Na stronie F-Secure o tym problemie można tyle przeczytać:

No tak Barnaba…musisz sobie uzmysłowić że masz do czynienia z…człowiekiem nie znającym angielskiego:-(No tak wyszło…gdybyś to mógł przełożyć na Nasze…będę wielce zobowiązany!

A spróbuj odpalić

C:\Program Files\F-Secure\Common\fsm32.exe

I czy po odpaleniu dalej jest błąd?

Zobacz w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

czy jest taki wpis:

C:\Program Files\F-Secure\Common\FSM32.EXE" /splash

Witaj…wpis w rejestrze jest, natomiast odpalenie fsm32.exe jest bezskuteczne wg Twojej rady.Nie dzieje się nic…Podgląd zadarzeń-Aplikacja-brak błędu i w ogóle jakiejkolwiek informacji związanej z moim działaniem.Słowem pomimo kilku prób nie dzieje się nic.

http://support.f-secure.com/enu/downloads/fsm32fix.zip

Zapodaj jeszcze tego fixa do rejestru.

ftp://ftp.f-secure.com/support/tools/fsdiag/fsdiag.zip

To narzędzie diagnostyczne, powinien zrobić się log o nazwie FSDIAG.TAR albo FSDIAG.TAR.GZ.

http://cgi.f-secure.com/cgi-bin/ca_webform.cgi?l=en&s=h wypełnij i w drugim oknie dołącz FSDIAG.TAR albo FSDIAG.TAR.GZ.

odinstaluj ten badziew! !!

Witam ponownie…Tak więc za Twoją radą dałem fixa do rejestru i restart…zobaczymy co się będzie działo…wierzę że będzie ok.Jeśli chodzi o diagnostykę, to też ją zrobiłem, tylko jak u licha go podłączyć na stronie…ten plik ma kilkadziesiąt Mb?..Proszę Cię o podpowiedż…

Dużo dla mnie zrobiłeś…wieeelkie dzięki:-)

PS.Ale pozwolę sobie w tym miejscu na drobną uszczypliwość dla kolegi co to wypisuje"wywal ten badziew"…Oj mało Ty synku wiesz, bardzo mało…zastanowiłbyś się zanim palniesz kolejną głupotę w stylu tej rady…tylko tyle.

a zaporę systemową masz wyłączoną?

A czy ktoś Cię o to pytał :? :? :?

osobiście używam tego programu od początku roku i nie złapałem ani jednego wirusa i nie miałem żadnego włamania, bardzo dobry program.

Tak…zapora wyłączona…ale powiem Wam że, właśnie przed chwilą spróbowałem uruchomoć pełny skan z prawokliku na ikonę…i idzie jak marzenie:-))…hmmmm…ciekawe co to było…po otwarciu aplikacji F-Secure też bez problemu:-)…Mała rzecz a cieszy…chyba ten fix pomógł…

Jak na stronie którą podałem wypełnisz masz Continue i masz strone Attach a file i tam przeglądaj.

Noooo…pięknie chodzi programik:-)…wszystko Ok.

A swoją drogą…Masz rację kolego…U mnie w pracy też mamy F-Secura.Czyściutko i spokojnie.Ja prywatnie mam F-Secure już prawie 9 m-cy(wcześniej miałem wersję Antivirus 2006 też z vortalu, na 6 m-cy:bez zarzutu), teraz mam w wersji Internet Security.Cisza, spokój, czysto…świetny program.No a że teraz coś się pochrzaniło…zdarza się.Myślę że to bardziej radośna działalność mojego syna(w logach strażnika znalazłem parę ciekawostek!)bo teraz leci skan i już mi znalazł sukinkota:-(…no ale się rozpisałem:jak tylko będę miał forsę to na 100% zafunduję sobie właśnie F-Secura i tyle!

Pozdrawiam wszystkich

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 23:50

Dzięki, dzięki:-), poślę to już jutro…qrczak13 jesteś wielki lub wielka:-))