Powtarzajace sie Cookies

Witam. Po kilku godzinnym surfowaniu pod koniec dnia skanuje kompa (ewido i ad-aware ) i mam dziennie jakies smieci typu

1.Tracking.cookie.207. 2.Tracking cookie Atdm. 3. cookie.Adocean 4.cookie.ivwbox 5. cookie Tradedouble i tym podobne. Wyczyszcze to wszystko i za pare godzin to samo. Mam nortona antiwirus + fireweel zone alarm. Wczoraj wyslalem mojego loga i byl czysty. Mam pytanie, gdzie lezy problem ? Prosze o porady.

Banf

To są niegroźne ciasteczka - ewido zawsze takowe znajduje :slight_smile:

Nie masz się czym przejmować :slight_smile:

Użyj programu CCleaner i odpowiednio ustaw - to będzie Ci czyścił foldery z ciastami przy starcie, jak Cię tak wknerwiają

Można blokować instalowanie ciasteczek okreslonym witrynom

W frefox- Nrzędzia -opcje -prywatnośc -ciasteczka . Firewale też mają taką możliwośc . Nie wiem czy zone alarm To posiada.

Nie dajmy się zwariować. Ciasteczka czyli cookies to całkiem bezpieczne elementy witryn i czesto służą naszej wygodzie.

Przykład:

Wchodząc na Google mamy do wyboru:

1)Szukaj w internecie 2)Szukaj na stronach kategorii:Polski

Informacja o tym jakiego dokonaliśmy wyboru jest zapisana właśnie w ciasteczku i dzięki temu przy następnym wejściu już automatycznie dokonuje się ustawienie naszego wyboru.

Podobnie jest z logowaniem na stronach. Jeśli wchdzę na dobreprogramy.pl to automatycznie się loguję. Jeżeli bym usuwał ciasteczka to po każdym wejściu na stronę musiał bym ponownie wpisywać login i hasło.

Takich przykładów można by dawać o wiele więcej. Ciasteczka nie są żadnym zagrożeniem bo nie przesyłają żadnych informacji.

No to moge spokojnie spac. Tak to jest jak sie wchodzi w temat. Kto pyta nie bladzi ( nie zawsze :lol: ). Dziekuje za porade i zycze spokojnej nocy

Same w sobie nie. Ale dają informacje o preferencjach. Ja np.

usuwan je raz na tydzień -wszystkie .

Mogę się założyć że taki np. serwis idg.pl na podstawie tych ciasteczek zbiera info.

-jakie programy najczęsciej ściągasz , jaki ich serwis odwiedzasz , ile razy w tygodniu ich odwiedzasz itp. A potem zdziwko, dlaczego mi taka reklama wyskoczyła .

Jak sie już u nich zarejesrtujesz ,podasz dane , ulice, tel, to po ciasteczku poznają kto ty jesteś. Jak sie nie rejestrowałeś to nic im to nie daje, jesteś anonim - tylko IP znają

Google na razie nie jest nachalne i reklam na 1/2 ekranu nie wysiwetla.