Poza zakresem pracy - LG WN2240

Od jakiegoś czasu gdy uruchamia jakąś grę( simcity, civilization v i jeszcze kilka innych) pojawia się komunikat - poza zakresem pracy.

Jest to laptop Toshiba l50-a-19n podłączony do monitora LG wn2240s z windowsem 8.1.

Wydaje mi się ,że przycyzna leży w błędnym rozpoznaniu monitora przez komputer - jest on rozpoznawany jako standardowy monitor inny niż pnp. Niestety ale producent nie udostepnia sterowników dla mojego systemu. Czy da się coś z tym zrobić?

 

Z reguły dotyczy to odświeżania lub rozdzielczości - sprawdź ustawienia na monitor w sterowniku karty grafiki laptopa i daj max rozdzielczość na monitor LG jaką obsługuje laptop i ustaw odświeżanie 60 Hz.

 

Sprawdź również ustawienia parametrów obrazu w opcjach gier i  tu nie jestem pewien, ale rozdzielczość chyba max taka jaką obsługuje laptop?

Właśnie problem jest taki ,że to wszystko ustawiłem. Rodzielczość jest ustawiona na full hd, odswiezanie na 60hz. 

No właśnie - nie mam jak tego zmienic - gry od startu ustawiają zbyt wysokie odswiezanie.

Zmniejsz rozdzielczość w opcjach gry i przy HD z reguły odświeżanie max 60 Hz.