"Poza zakresem pracy"

Witam, posiadam monitor LG flatron W2242T 22’, i mam z nim problem, otóż, gdy jakiś czas temu kupilem grę battlefield 3, uznałem, że warto pobrać nowe sterowniki do mojej karty graficznej GeForce 430GT, gdy je podrałem okazało się, że mój koputer w trybie cyfrowym był poza zakreserm pracy, zmienilem go na analogowy, lecz tu również pojawia się problem, w niektóre gry nie mogę zagrać, ponieważ gdy je włączam pojawia się właśnie: “analogowy poza zakresem pracy 91 khz/ 60 HZ” próbowałem przeinstalowywać sterowniki do karty, zmieniałem rozdzielczośći, otwierałem gry w 800/600, ale to nic nie daje, gdy zmieniam natryb cyfrowy to również nie przynosi efektów, próbowałem zmienić w menu monitora ustawienia na fabryczne, lecz za każfym razem gdy to robiłem znów powracało do niefabrycznych.Ktoś wie o co może chodzić??

Karty graficzne z serii GeForce 4 już dawno nie są wspierane. aby pozbyć się błędu wejdź do ustawień swojej karty graficznej (Start > Panel sterowania > Panel sterowania NVIDIA) następnie w oknie ustawień po lewej stronie w polu Ekran wybierz “Zmień rodzielczość” a następnie zmień częstotliwość odświeżania na 75Hz. http://prntscr.com/2auyk6

Wszedłem w panel nvidi, i tam dla optymalnej rozdzielczości ( 1680-1050) jest tylko odświeżanie 60 Hz, gdzy zmienie na innąozdzielczość mogę wybrać ile hz, ale i tak, gdy włączam grę to wyskakuje to samo co przedtem :confused:

to ustaw w grze odświeżanie na auto albo 60Hz. jeśli sama gra wymusza więcej to powoduje problem z monitorem

no wlasnie nie mogę gry włączyć, bo pojawia się cxzarny ekran, ale muzykę etc. słychać dobrze

Spróbuj tak:

 

Podłącz monitor za pomocą DVI, następnie wejdź do panelu kontrolnego i odszukaj opcje skalowania obrazu.

Do wyboru będziesz miał skalowanie nvidia i skalowanie wbudowane, przełącz się między tymi trybami, jeden z nich powinien działać poprawnie.

cały czas jest podpięty przez DVI, bo jak podłącze drugi kabel to nie wykrywa ekranu cyfrowego wogóle, i nie mogę znależć tej opcji (tak, jestem kompletnie zielony w tych sprawach)

http://cowgod.net/wp-content/uploads/2008/04/nvidia_flat_panel_scaling.png

 

Nie mam obecnie komputera na którym mógłbym sprawdzić jak to wygląda w polskiej wersji panelu nvidii, jeżeli w minimalnym stopniu znasz angielski to ten skrin powinien wystarczyć.

nie ma u mnie w panelu czegoś co by temu odpowiadało

 :/