Pozbycie się brandowanego softu z LG P970 i aktu do 2.3

Mam LG Swift Black, niestety brandowany syfem z Playa. Telefon ma androida w wersji 2.2, producent już udostępnił aktualizację do 2.3, ale niestety nie dla aparatów z syfami operatorskimi. Play nie wypuścił gingerbreada (i chyba nie zamierza), a zaktualizować się nie da. Próbowałem przez KDZ (pobrałem soft 2.3 unbranded ze strony LG), jednak LGMobile update blokuje aktualizację kłamiąc, że mam najnowsze oprogramowanie. Jak wgrać andoida 2.3 na zbrandowanego 2.2 dla tego telefonu?

Tu masz wszystko co i jak: http://forum.android.com.pl/f360/

Dzięki, doceniam. Ale przyznam, że dla mnie niejasne - znaczy napisane zbyt ogólnikowo bez instrukcji krok po kroku.

TU MASZ DOŚĆ JASNO Z LINKAMI

Właśnie dokładnie o tym piszę. :slight_smile: Dla mnie to w ogóle nie jest jasne. Dla przykładu: zrootować (jaśniej, proszę…) lub - wykonać z poziomu Recorvery: wipe/reset + wipe dalvik cache.

KLIK

Tu masz podane jak zrootować telefon. Masz tam 3 metody w zależności jaką wersje softu masz aktualnie w telefonie.

Kolejny ClockWorkMod (Recovery) sprawi, że w menu pojawi się opcja, która uruchomi telefon w trybie recovery, w którym są opcje o które pytasz. Mając te dwa linki musisz sobie poradzić. Jeżeli nie no to pozostaje Ci szukanie video tutoriala na yt ;]