Pożeracz pamięci

Witam, mam problem z procesem, który pożera mi ram.
Antimalware Service Executable.
Normalnie jak teraz sobie siedzę na necie, mam już dokładnie 50% zajętej pamięci z 8 gb.
Wie ktoś może jak to wyłączyć??

A w momencie wyłączenia przeglądarki, 34/35% zajętego ramu.

A ile masz mieć?
System zje 2GB, przeglądarka kolejne 2GB zostaje 4GB (czyli 50%).

U mnie system + otwarta przeglądarka to jakieś 4,5GB zużytej pamięci. A mam praktycznie czysty system, jedyne dodatkowe procesy jakie działają to jakiś szajs od realteka do obsługi dźwięku i nvdisplay.container.

Tak tylko przy wszystkim wyłączonym, sam system pobiera 45% już.

Antimalware service executable pobiera 30-40% procesora, 40-45% pamięci i 90-100% dysku przy zwykłym otwarciu eksploratora. Sam proces otwarcia eksploratora trwa od 30 sekund do 2 minut…

Uspokoic sie, to wyłączy ten problem. 8 GB RAM to w sumie biurowy standard, nie dziw się wieć, ze przy otwarciu kilku zakałdek w przeglądarce masz 50%. To komputer biurowy. :wink: Sterownik, antywirus etc… zawsze “cos ci zabierze ram”.

Nie przy otwarciu przeglądarki, lecz przy włączonym jedynie menedżerze zadań mam już prawie 50%. Przeglądarka 60-70%

Nie wiem, jak można z takimi parametrami komputera mieć problemy z defenderem. Żeby CPU sięgało obciążenia 100%? Bier się za XP. :wink:
A wyłączyć defenderowi automatyczne skanowanie. W zaplanowanych zadaniach defendera wyłączyć zaplanowane zadania defendera. Wyłączyć mu skanowanie pobieranych plików - samemu sprawdzać na virus total online - skuteczniejsze. Wyłączyć skanowanie https. Rozszerzenia do przeglądarem zablokują malware, pishing, minery i podróbki. - NETCRAFT. Clearurls, disconnect, ublock origin, remove google ad, strict pop-up blocker.


Mam 4GB RAMu i przeglądarkę iceveasel 81 na firefoxie 81.
Latam jak wariat po stronach i nico nie włazi do komputera.
Fotki169
Fakt - śmiga na 1 procesorze treści.
Wszystko zleży od ustawień nawet defendera windows 10.
Raz na trzy miesiące wykonać szybkie skanowanie na żądanie.
Pamiętaj - co jest zablokowane w internecie, togo nie będzie w komputerze. - malware, szpiegostwo, wsio.Nawet obniżam poziom zabezpieczeń i wiele lat nie cuduję z antywirusami.
Nawet mozillę z zaplanowanych zadań trzeba wyrzucić.

1 polubienie

Wszedłem w regedita, i “wyłączyłem defendera na stałe” wpisując tam DisableAntiSpyware i tak dalej. Antimalware pobiera teraz prawie 50% pamięci z tego co pobierał wcześniej.
Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Jeżeli uważasz, że pobierane zasoby przez Defendera wahające się w granicach 162 -250 MB to dużo. To ci (bez ironii) współczuje. W porównaniu do innych antywirusów Defender jest lekki jak piórko.

1 polubienie

No, mi się wydaje jednak że powinien trochę mniej ciągnąć zasobów.
Na przykład w grach bez limitu klatek jak patrzę w menedżera, gra pobiera 80% procesora, a Antimalware “dobija” procesor do 100%, tak samo jest cały czas z dyskiem :frowning:

Obecnie pobrałem program Defender Control 1.6 czy jakoś tak, i wyłączyłem defendera. Faktycznie zniknął proces AntiMalware Services executable, i w usługach program antywirusowy microsoft defender typ uruchamiania został ustawiony na ręczny.

… i co w zwiazku z tym? Sprawdziłeś np. czy W10 z gra korzysta ze Swap? Zapewne tak, bo w ostatnim poście miałeś z tym problem. Czyli częśc danych RAM ląduje na dysku, a to oznacza, że problemem nie jest “coś” tylko 8 GB RAM.

To samo z procesorem i kartą, ich obciążenie nie ma znaczenia, ważne jest ile klatek dostajesz. Na obciążenia patrz tylko wtedy gdy będziesz miał 10 FPS 10% procesora i 100% GPU. Wtedy faktycznie jest problem. :slight_smile:

Ja Ci tylko przypomnę, że ten Twój komputer jest składany po kosztach i niekoniecznie z najbardziej wydajnych elementów. Stąd np. karta nie wykorzysta całej mocy procka w grze, a te brakujące 20% zabiera dla siebie Windows. Czyli, jeżeli karta balansuje sobie w okolicach 90%, Dysk 100%, procek 80% - to wszystko OK. Tak wyglada komputer w czasie wymagajacej gry.

W grach w których gram na wysokich w full hd jest takie obciążenie na tych 3 podzespołach. Na przykład GTA 5, World of tanks i te inne.

Jedynie w fortnite (w którego gram na najniższych w 720p) ciągnie cały czas 100% procesora (tak wiem że napisałem że około 80 wcześniej) a grafika się nudzi

… I zgadnij czemu masz mniej RAM i FPS, sprawdź sobie w czasie bry, nawet w menadżerze zadań powinno to być widoczne, że GPU zajmuje Ci RAM. W popzrednim temacie miałeś feedback, ze 760 2 GB nie dajaje się do Wysokich, w GTA potrzeba ze 3 GB VRAM. …:wink:

W gta nie mam mniej fps. 70-100
Tylko w fortnite procesor jest żyłowany.

Jak na razie pobrałem tylko fortnite bo sformatowałem dysk dla osoby prywatnej, i śmiga bez problemu :wink:

Bo mocno bazuje na cpu. :wink:

Na razie sformatowałem dysk i śmiga :wink: