Poziom bufora nagrywarki głupieje

Witam.mam problem z nagrywarką DVD (LG GSH-H24N).Od pewnego czasu zaczęła mi nagrywać płyty o jeszcze raz dłuższy czas niż wcześniej.Zauważyłem że w NERO poziom bufora (ten krótszy pasek) w czasie nagrywania spada do 25% i zaraz rośnie.I tak cały czas przez proces nagrywania.Nagrywarka ma 2 miesiące i niewiele płyt wypaliła .Zastanawiam się więć czy to wina sprzętu czy jakiegoś oprogramowania.Wersję NERO zmieniłem na nowszą i też nic nie pomogło.Za pomoc z góry dzięki.

Przeprowadź defragmentację dysku, na którym masz ustawione przechowywanie plików do nagrywania (domyślnie jest to dysk systemowy C).

I sprawdź czy mu nie ustawiłeś żeby zawsze symulował nagrywanie przed zapisem

zarówno z dysku c jak i d zachowuje sie tak samo a symulacja nie jest zaznaczona.

jak jest ustawiony bufor? (jeśli masz dużo pamięci - zostaw na automacie - powinno być 80 MB)

Folder tymczasowy masz zostawiony na C? - jeśli tak - to ile masz tam wolnego miejsca ( przy płytach DVD potrzeba nawet 9 Gb)

Moja rada - Folder tymczasowy założyć na partycji z największą ilością wolnego miejsca…(ustawia się to w OPCJACH )

No i trzeba robić porządki na dyskach - jak napisał VPN

P.s.

Sprawdź szybkość zapisu ( ja NIE UŻYWAM maksymalnych - mogą powstawać błędy) w NeroInfoTool - dla danych płyt.

A takie opróżnianie Bufora wskazuje na spowolnienie przesyłania danych z dysku(czyli Folderu Tymczasowego Nera) do bufora - możesz spróbować zrobić testy pamięci i dysku twardego (np SiSOftSANDRĄ - tu:http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=47; lub Nero CD-DVD Speed)

Myślę że chyba troszeczkę się nie rozumiemy.Chodzi mi o bufor nagrywarki (ten króciutki pasek pod dwoma długimi) a nie bufor odczytu.W komputerze mam też nagrywarkę CD i na niej wszystko jest OK.Procesor mam 1.6GHz a pamięci 768 mb.Dysk 2 partycje po 40Gb.Bywało nawet mniej wolnego miejsca i też było dobrze.W wolnej chwili spróbuje przeprowadzić testy które są opisane wyżej,choć mam przeczucie że wszystko wyjdzie dobrze.

Pozdrawiam wszystkich służących pomocą.

Złączono Posta : 27.11.2007 (Wto) 18:49

Sprawdziłem nagrywarkę na innym kompie i jest wszystko OK.Podejrzewam że mam coś zwalone w systemie albo w sterownikach do CDrom.Zaczeło to się dziac od czasu jak został zainstalowany program Daemon tools,więc może on coś skrzaczył.