Poziom redakcyjnych artykułów

 

Na dodatek jakie oni tytuły dodają do swojej twórczości jak WP czy gazeta Fakt.

i do tego więcej zdjęć niż tekstu, plus ten debilny podział na strony żeby się klikalność i odsłony zgadzały :stuck_out_tongue:

Poziom artykułów? Dla mnie, to zależy kto i o czym pisze. Rzucę przykładem - news o planach przemianowania internet explorer z 18-go na pure pc. Czytam, że “Internet Explorer w dalszym ciągu zajmuje około 58 procent rynku przeglądarek…” i inne rewelacje. U nas, z dnia 15-go, to czytam “…obecny udział Internet Explorera na rynku (mowa tutaj o wszystkich jego wersjach) to 21,2%”. To rzetelny opis na DP, podparty linkiem oficjalnej statystyki, ciekawy, czyli zauważenie tego, co jest i trochę kręcenia głową nad tym, co będzie.

Radosna twórczość wciska się wszędzie. Uważam, że nieupilnowanie bylejakości, to błąd na wielu portalach.

A ja napisze coś innego. 

 

Wiem, że wybijam się z tłumu z moją opinią, ale uważam, iż jakoś wpisów newsowych (oraz felietonowych) zdecydowanie rośnie. 

 

Zacznijmy od:

  • Mamy kilku (kilkunastu?) nowych autorów, z których każdy jest unikalny i niepowtarzalny. Jeden może kopiuje, drugi może nie, trzeci pisze tylko o syfiastym Windows Phone. Tym samym dla każdego jest coś fajnego. 

  • Newsy są dłuższe. Nie wiem czy to ogólna nowa polityka, ale po prostu jest tam więcej treści. I dobrze. Nie muszę jej czytać, ale jeśli ktos chce to ona jest. Ważne, że z jakiegoś powodu, ważne rzeczy są przez wiekszoćc newsowców opisywane na początku, przez co można szybko zeskanować tekst i pominąć. Albo czytać dalej.

  • Jest więcej ciekawostek. Po prostu. Nawet tak głupie rzeczy jak opinia pisarza na temat Worda jest dobrym tekstem o ile reflektuje nas do pewnych przemyśleń. Ot.

  • Cieszy mnie mocne linkowanie - coś, czego brak, wkurza mnie u innych konkurentów. Jeśli jest jakaś sprawa pokrewna to na DP jest link i już. Nikogo nie obchodzą sprawy SEO/śmero/głupot. I to mnie cieszy.

  • Choć błędy się zdarzają - to mam wrażenie że jest ich relatywnie mniej niż u konkurencji. A nic tak nie uprzykrza czytania jak błędy np. w tytule newsa. :confused:

  • To moja opinia. Brawo dziewczyny i chłopaki z redakcji. Jest coraz lepiej i na pewno może być jeszcze lepiej. ;D

Może to nie jest do końca w temacie, ale dzisiaj miałem na DP okazję przeczytać news o… odkurzaczach. Nie o tych skomputeryzowanych, co same jeżdżą po pomieszczeniu i sprzątają, tylko o normalnych najzwyklejszych odkurzaczach, które z komputerami wspólnego mają tyle, że są na prąd (czasem jeszcze się trafi elektroniczna regulacja siły ssania i sygnalizacja zapełnienia worka, ale z tym bywa różnie). O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć newsy związane ze sprzętem RTV - współczesne telewizory często “pod maską” mają jakieś elementy typowe dla systemów linuksowych, a do tego coraz częściej daje się na nich uruchamiać dedykowane aplikacje - to jakoś nie jestem w stanie znaleźć niczego co by łączyło odkurzacze z oprogramowaniem komputerowym. To jeszcze dobreprogramy, czy już dobreAGD?

“Dobre” programy, ale nie redaktorzy zostały kupione przez o2.pl czy onet i wszystko jasne na temat “jakozcji” atykóluf na dp , jakie poratale sofra czy pudelek czy inny onet takie teksty na dp, powiem tylko tyle , ze 4-5 lat temu za czasow  starego d.pl czytało się to z ciekawością codziennie, bo było co czytać, była paczka znajomych osób i prawdziwych opisywanych konkretnie i dokladnie z widocznym skrętem w stronę IT i ludzi ktrzy go tworzą, bez podziału na firmy, CEO i redaktorow i gdzieś tam na szarym końcu nas czytelników, kiedyś była jedność.

Tak było kiedyś ale teraz czyli po zmianie ukladu -layout i sprzedaży dp, wiele osob odeszło i tamte doświadczenia trafił sz… została tylko pusta strona z miernymi pisanymi w stylu o2 czy onetu psedo wiadomościami i zamknięte na użytkowników drzwi biura dp.pl

 

Nie narzekajmy, bo zawsze może być gorzej, ale czy gorzej może być niż jest obecnie ??

 

Przeczytaj go jeszcze raz, bo nie wiesz nawet o czym on był.

O dyrektywie unijnej ograniczającej dopuszczalną moc produkowanych odkurzaczy…

Dziś news o temacie rebradingu marek microsoftu autor newsa dał tytuł jak by firma porzuciła działy

Microsoft porzuca „Windows Phone” i „Nokię”

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-porzuca-Windows-Phone-i-Nokie,News,57797.html

pogratulować udziałowcom o2 bo zanim o2 łapami tu zaczeło mieszać portal był unikalny.