Poziom wideo monitora

Witam

Mam taką opcje w ustawieniach monitora jak poziom wideo (LG Flatron F700P -CRT), która posiada 2 możliwości 0.7V i 1.0V.

Jak wybiorę 1.0V to trochę przyciemnia jasność monitora a jak 0.7 to odwrotnie- monitor staje się jaśniejszy. Próbowałem poszukać na google trochę więcej na temat tej opcji ale nie znalazłem odpowiedzi. Wie może ktoś trochę więcej na ten temat?

Prawdopodobnie chodzi o dopasowanie monitora do poziomu(napięciowego) sygnału Video. To tak jak w Audio standardowy poziom sygnału to 0.770V ale n.p. odbiorniki samochodowe mogą dostarczyć sygnał na wzmacniacze o wartościach 2 , 4 a nawet 8/V aby zminimalizować zakłócenia zewnętrzne. Widocznie w Twoim monitorze producent przewidział możliwość dopasowania wejścia monitora do poziomu dostarczanego sygnału aby uzyskać jak najlepszy obraz. To chyba dobrze. Pozdrawiam.

THX za odpowiedz :smiley:

Drobiazg :slight_smile: . Jeszcze tyko dodam że

świadczyło by to że z karty przychodzi 0.7V dlatego przy wybranym 1.0V obraz jest ciemniejszy. Wniosek stąd że należałoby wybrać 0.7V, ale poeksperymentować kiedy obraz będzie cię satysfakcjonował możesz. Pozdrawiam.

Dodane 04.03.2010 (Cz) 19:42

Znalazłem jeszcze takie coś:Jeżeli chodzi o poziom sygnału wideo, mało która karta graficzna uzyskuje w rzeczywistości wymagany poziom 700 mV. Nasz test pokazał, że odchylenia przekraczające 100 mV nie należą do rzadkości. Trzeba też przyznać, że sytuacja się poprawiła. O ile jeszcze przed rokiem można było spotkać amplitudy poniżej 500 mV, obecne karty raczej przekraczają te wartości. Na przykład karta graficzna firmy MSI z układem GeForce4 Ti4400 wykazała amplitudę 588 mV. Stosunkowo niegroźną konsekwencją za niskiego poziomu sygnału wideo jest za ciemny obraz na monitorze.Przy takim poziomie sygnału wideo pozostaje tylko ustawić regulator jasności w skrajnym położeniu. Dokładnie odwrotny skutek ma zbyt wysoka amplituda sygnału - obraz wydaje się przerysowany, poszczególne kolory są zbyt jaskrawe. W naszym teście niektóre karty wykazywały powyżej 800 mV. W karcie ASUS V8440, również z układem GeForce4 Ti4400 zmierzyliśmy 863 mV.

Skutki zbyt wysokiej amplitudy widoczne są szczególnie w jaskrawych kolorach; tu może pomóc tylko regulacja kontrastu monitora. Aby optymalnie wyregulować monitor, należy najpierw ustalić punkt odcięcia (cut off). Stan taki uzyskujemy wtedy, gdy na czarnym ekranie nie jest widoczna poświata tła. W tym celu należy najpierw ustawić kontrast na 100 procent wartości, a następnie szukać punktu odcięcia, zmniejszając stopniowo jasność. Na zakończenie należy ustawić według upodobań jasność białych fragmentów obrazu, regulując odpowiednio kontrast. A tu cały artykuł:http://www.idg.pl/artykuly/38661/Jakosc.sygnalu.kart.graficznych.html