Poziome menu CSS+HTML

Witam

Siedzę już nad tym menu jakiś czas i nic, a chcę zrobić te menu na css a nie tabelkach.

Szerokość menu ma wynosić: 1000px

Jest:

?di=5128135223910

A ma być

?di=1212813522397

Kod HTML:

[/code] Kod CSS:

[code]#menu { width: 1000px; height: 32px; margin: 0; font-size: 11px; font-family: Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif; border: none; float: left; height: 32px; padding: 0px; width: 1000px; } #menu ul { overflow: auto; margin: 0; padding: 0; width: 1000px; } #menu ul, ul li { display: block; } #menu ul li { float: left; border: 0px; } #menu ul a:link, ul a:visited { display: block; } #menu-00 { background-image: url(‘images/menu_00.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 16px; } #menu-01 { background-image: url(‘images/menu_01.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 131px; } #menu-02 { background-image: url(‘images/menu_02.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 64px; } #menu-03 { background-image: url(‘images/menu_03.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 86px; } #menu-04 { background-image: url(‘images/menu_04.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 56px; } #menu-05 { background-image: url(‘images/menu_05.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 71px; } #menu-06 { background-image: url(‘images/menu_06.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 86px; } #menu-07 { background-image: url(‘images/menu_07.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 178px; } #menu-08 { background-image: url(‘images/menu_08.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 76px; } #menu-09 { background-image: url(‘images/menu_09.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 83px; } #menu-10 { background-image: url(‘images/menu_10.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 72px; } #menu-11 { background-image: url(‘images/menu_11.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 65px; } #menu-12 { background-image: url(‘images/menu_12.jpg’); background-repeat: no-repeat; height: 32px; width: 16px;

Z góry dzięki za pomoc

Kompletny przewodnik tworzenia menu w CSS znajdziesz na stronie http://www.kurshtml.boo.pl/

Wszystko jest tam dokładnie opisane i pokazane na kilku przykładach.

Widziałem to, tyle że ja chcę zrobić menu obrazkowe, a nie tekstowe. (każdy link w menu ma inny obrazek, zamiast tekstu są obrazki )

Zamiast DIVa użyj klasy li i daj całość w diva z “menu”

[/code]

i w CSSie pozmieniaj tam gdzie masz #menu-00 na .menu-00

Pozdro Olbi.

PS u mnie jak użyłem twojego kodu to w ogóle w bloku nie było tylko każdy pod sobą :wink:

Aha i w #menu masz podwójnie height i width

OK dzięki