Poziome paski podczas grania i wyblakłe kolory

(Lamerq2) #1

Witam mam MSI R9 270 Twin Frozr IV, otóż podczas grana mam problem poziomych pasków, gdy włączę synchronizację pionową problem znika lecz pojawia się opóźnienie gdy poruszam myszką i używam aktualnie MSI Afterburner by ograniczyć FPS do 50 by paski się nie pojawiały bez vsync, monitor mam Philips 196V4 18,5' LED podpięty przez kabel D-SUB i przejściówkę z DVI-I - DSUB, dodam, że w monitorze mam wejście na kabel DVI-D, i tu pojawia się pytanie czy paski znikną i czy polepszą się kolory gdy zmienie kabel na DVI-D ponieważ są trochę wyblakłe i musze podbijać kolory w AMD Catalyst Control Center :smiley: i czy musi być kabel bardzo dobrej jakośći? długość jaka mi jest potrzebna to max 2m Testowałem kartę graficzną programem OCCTPT i nie wykazało żadnych błędów bez jak i po podkręcaniu temp max 52*C Pozdrawiam

(Azi) #2

Jak najbardziej zmień kabel na pełny DVI, jakośc jest nie do porównania - nie było w komplecie z monitorem? Dziwne...

Karta graficzna ma wyjście DVI? Jeżeli tak, to szybko wymieniaj ten kabelek.

Hmm.. 2 metry? Aż tyle potrzebujesz? 1,50 to standard, z reguły wystarcza (i na jakości zyskujesz, szczególnie w dużych rozdzielczościach).

(Lamerq2) #3

kabel dsub dostałem z monitorem w karcie mam 2 DVI-I i DVI-D HDMI i Display Port patrzałem na oko jaki mniej więcej potrzebuje tylko może być ten najtańszy? bądź jakiś średni bo czytałem że jakość wykonania tylko decyduje przy połączeniu analogowym 

(Tabexger) #4

Na cyfrowym nie masz strat na przesyle ( sygnał 0-1 ).

(Lamerq2) #5

ok wymieniłem kabel i obraz żyleta :D, przestała także piszczeć karta graficzna Pozdrawiam.