Poziome pasy na ekranie (GTX 970)

Cześć,

ostatnio przy oglądaniu filmów i szybkim przewijaniu stron internetowych zauważyłem na ekranie poziome pasy. Przechodzą one przez całą szerokość ekranu i są najbardziej widoczne w dynamicznych scenach z jasnym oświetleniem. W załączniku zamieściłem zdjęcie, bo robiąc print screen nie widać tego efektu. Sterowniki karty graficznej są aktualne, nie wiem co może być przyczyną. Będę wdzięczny za pomoc.

Mój sprzęt (kupiłem w zeszłym roku) m.in.:

  1. procesor i5 4690K

  2. płyta główna Asus Z97-P

  3. karta graficzna Gigabyte GTX 970 G1  

  4. monitor Samsung T24D391

 

Pozdrawiam,

wicia1234

abc.jpg

Dodam jeszcze, że podłączyłem monitor pod inny komputer i wszystko dobrze grało, czyli to nie jest wina monitora, kabla HDMI ani efektów filmu.

Jaką masz przeglądarkę? Czy masz w niej ustawione w przeglądarce opcję: Używaj płynnego przewijania?

Korzystam z chrome - nie znalazłem tam opcji płynnego przewijania.

Problem ten występuje nie tylko przy korzystaniu z przeglądarki, ale też przy odtwarzaniu filmów np. w programie VLC. Co ciekawe grając m.in. w GTA V, CS GO, COD Black Ops 2 nie zauważyłem tych pasów.

Wychodzi jednak, że może to być wina sterowników. Spróbuj zainstalować starsze, albo ich betę.

Albo inną wersję kodeków…

Przy starszej wersji sterowników pasy cały czas się pojawiały. Przeskanowalem system by sprawdzić czy problemem nie jest wirus, ale nic z tych rzeczy. Ewentualnie może jakiś program obciąża kartę, ale jeśli nie to chyba oddam kartę na gwarancję.