Poziome ruchome linie na monitorze podłaczonym przez D-Sub

Witam.

Mam ten sam problem co założyciel tematu. Również posiadam Karta graficzna - Intel HD3000.

Jakie sa moje spostrzeżenia:

-poziome linie (ruchome cienie) pojawiają sie podczas gdy ruszam myszka lub wykonuje ruchy na pulpice czy w jakimkolwiek innym programie.

-to nie jest winna monitora używam obecnie 2 różnych jeden LED drugi LED IPS. Na obu występuje ten sam problem.

-problemu oczywiście nie ma gdy podłączam do TV poprzez kabel HDMI, wtedy korzysta mi z 2 karty graficznej GeForce GT 525M

-posiadam dwa zasilacze do laptopa na obu jest to samo jeden mam w pracy 2 w domu tak samo jak monitory

Wiec tak:

-czy to jest wina zintegrowanej kart graficzne Intel HD3000, która nie wyrabia przy monitorach 22,23 cale?

-czy jest możliwa opcja przełączenia aby laptop korzystał z 2 karty graficznej do wyświetlania 2 moniotra? (co by pewnie rozwiązało problem)

CZY:

przejsciowle z hdmi na dvi i po podlaczeniu

HDMI z laptopa > przejsciowka na DVI > monitor - rozwiąże mój problem?

Hej,

guz , proszę nie podpinać się pod cudze wątki. Jeśli masz problem - załóż nowy temat. Ze względu na niedawną rejestrację, zamiast do kosza, wydzielam.

Czy to samo dzieje się, gdy poruszasz touchpadem w laptopie?

:arrow: Jesteś pewien, że zawsze po połączeniu via HDMI komputer korzysta z karty GeForce’a?

:arrow: Inna kwestia jest taka, że złącze HDMI jest cyfrowe, natomiast D-Sub analogowe - to drugie jest bardziej narażone na zniekształcenia z powodu różnych zakłóceń.

Mało prawdopodobne. Bardziej obstawiałbym zakłócenia bądź problem z gniazdem.

Niestety nie jest to możliwe. W Twojej konfiguracji sprzętowej za generowania obrazu odpowiada albo jedna, albo druga karta - nigdy obie naraz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem rozwiązałem poprzez zmianę zasilacza.

Obecnie posiadam jeden który dostałem wraz z laptopem DELL (lecz ledwo zipie )

oraz nową kupiona 2 tygodnie temu ,też DELL ten sam model.

Na starym zasilaczu pasków nie mam. Na nowym mam.

Hej,

Czyli zasilacz powoduje problemy. Spróbuj podłączyć monitor i zasilacz do listw podłączonych do osobnych gniazdek - być może nieco zniweluje to występowanie problemu - paski powinny się zmniejszyć.

Pozdrawiam,

Dimatheus