Poziomowe menu ? JS


(Drivtdt) #1

Witam

Mam mały problem.

Chciał bym na swojej stronie wbudować coś jak poziomowe menu. Chodzi mi o to, że menu ma kategorie i w każdej kategorii po 5 linków do nowości. Było by to łatwo zrobić w html ale ja chce aby wszystko działo się na jednej stronie bez przeładowań całego portalu. Może znacie jakieś strony na których są opisane jakiś "tutoriale" jak coś takiego zrobić ??

beztytuuln.png


(Jacek705) #2

Jeśli bez przeładowywania całej strony to musi być Ajax :slight_smile:


(slepciu) #3

Nie wiem czy zrozumiałem dokładnie o co ci chodzi, ale podam Ci dwa linki, jeden do zakładek, których treść może być dynamicznie ładowana: http://jqueryui.com/demos/tabs/#ajax i drugi do menu rozwijanego: http://users.tpg.com.au/j_birch/plugins ... /#examples

Może coś z tego będzie pomocne.


(przemol96) #4

Nie prościej było by we flash???

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/flash/123_Flash_Menu.html


(slepciu) #5

To fakt, flashowe menu dają największe możliwości, ale wpływają negatywnie na pozycjonowanie strony, bo booty wyszukiwarek nie radzą sobie za dobrze z ich odczytywaniem i poruszaniem się po takiej stronie


(przemol96) #6

To też ale można w kodzie porządnie ukryć odnośniki (w css nasunąć na siebie i kolor tła ustawić).


(Jacek705) #7

i przez to, że na stronie masz ukryty tekst będziesz miał bana od wyszukiwarek :stuck_out_tongue:


(przemol96) #8

Ale za nim flash się załaduje można standardowe odnośniki wstawić. Po za tym za ukryty tekst bany chyba były tylko kiedyś przy nielegalnym pozycjonowaniu tekst w h1 zmieszany z tłem.


(slepciu) #9

ale po co kręcić, skoro w większości sytuacji JS i CSS wystarczy i strona będzie lżejsza, lepiej indeksowana i kompatybilna z większą ilością przeglądarek. Flash'a polecam tylko do animacji, które innym sposobem nie da się w łatwo osiągnąć.


(przemol96) #10

Pozycjonowanie stron we flash http://www.forumflash.pl/forum/post862.html?hilit=pozycjonowanie%20flash#p862 i w stopce można dodać link w wersji dla botów. Tak czy tak jakoś to zindeksuje trochę szybciej może trochę wolniej, Google dosyć dobrze sobie radzi z flash a po co więcej wyszukiwarek Google jest liderem.