Pozmieniane kolory na ekranie monitora

Witam! Wczoraj włączyłem komputer chwilę coś na nim zrobiłem i wyłączyłem. Za kilka godzin go uruchomiłem i… zamiast normalnych, ładnych kolorów miałem tylko odcienie czerwonego. Później coś zmieniałem w ustawieniach monitora i jak mam 6500 K chyba to miałem niebieskie a 9600? To zielone. Ustawiałem w RGB i było niby normalne, ale tam gdzie czarne to był niebieski nalot. No i zmieniłem kabel od karty graficznej od monitora i nic nie pomogło. Teraz mam jeszcze ciemniejsze odcienie. Rozpisałem się trochę :smiley: Ale chcę wiedzieć co to i ile będzie kosztować w naprawie. A i jeszcze jedno, kiedy włączam sam monitor to kolory są normalne. Proszę o pomoc :slight_smile:

Jaki model monitora? Przywróć do ustawień fabrycznych bo możliwe, że miałeś usterkę na samym początku i teraz sam sobie pogorszyłeś sprawę.

Co to za monitor, CRT czy LCD?

Bo jeśli masz monitor CRT to takie objawy mogą być powodowane przez jakiś magnes umieszczony w pobliżu monitora (np. głośniki), co gorsza po dłuższym czasie wpływania magnesu na taki monitor uszkodzenie może być już nieodwracalne.

padła ci wyrzutnia protonów w szyjce kineskopu i jest podawany tylko jeden lub dwa kolory tak czy inaczej monitor do wymiany.

Jeśli to jest monitor kineskopowy (CRT) to możesz mieć rację (monitory LCD nie mają kinesopu), tylko że kolega nie napisał nam jakiego typu ma monitor…

Ja sobie niemal zniszczyłem swój stary kineskopowy tv przez postawienie na nim głośników (powstał efekt bardzo pasujący do opisu kolegi), na szczęście udało mi się go naprawić poprzez odwrócenie tych głośników żeby generowały odwrotne pole magnetyczne niż to którym uszkodziłem tv (nie miałem nic do stracenia).

Monitor jest LCD. A ustawienia fabryczne przywracałem w menu monitora wybierając reset.

Witam

1). Zresetuj ustawienia sterownika karty graficznej

  1. Ewentualnie przeinstaluj sterownik karty graficznej

Prawdopodobnie bawiłeś się krzywą tonalną lub coś w tym stylu.

Pozdrawiam

O dzięki :smiley: Ale mógłbyś mi napisać jak zresetować ustawienia? Bo nie chcę przeinstalowywać, bo bym musiał jeszcze tym drive cleanerem, a nie chcę tego robić.

Witam

to zależy od karty graficznej tzn. NVIDIA, ATI

  1. Nvidia w panelu głównym ( zakładka korekcja kolorów ) ma opcję domyślnych ustawień

2 ATI w ustawieniach zaawansowanych ( górny pasek ustawień ).

Ogólnie szukaj w firmowym oknie ustawień karty graficznej zakładki z kolorami w tytule.

Powodzenia na bank dasz rade

Napisz może jaką masz kartę graficzną ati czy nvidia czy może intel itd

postaram się wtedy po punkcie poprowadzić.

Karta Nvidia GeForce 6150 LE. Dzięki, luzik :smiley:

A więc

  1. Wchodzisz w panel sterowania

  2. Wchodzisz w panel sterowania NVIDIA

3.Wchodzisz w panel sterowania NVIDIA/ WYŚWIETLANIE ---------------------------------------------------------------------------------------------------Z LEWEJ STRONY DO WYBORU

4.Wchodzisz w panel sterowania NVIDIA/ WYŚWIETLANIE / WYREGULUJ USTAWIENIA KOLORÓW PULPITU--------------------------------------------Z LEWEJ STRONY DO WYBORU

5.Wchodzisz w panel sterowania NVIDIA/ WYŚWIETLANIE / WYREGULUJ USTAWIENIA KOLORÓW PULPITU \ USTAWIENIA DOMYŚLNE …GÓRNY PRAWY RÓG NA BŁĘKITNYM TLE

6.Powtórz to również z zakładką wideo

pozdro luzik

Niby trochę pomogło, ale na 6500 K w ustawieniach monitora mam zielono i musiałem w RGB ustawiać i już jest lepiej, ale to nie to samo. Dzięki wielkie luzik tak w ogóle.

Luzik

Jeszce jedno…

Jak już jest niby ok.

To spróbuj zresetować monitor i dodatkowo w menu osd monitora jest opcja resetowania ustawień barw “takie trzy kropki”. spróbuj może pomoże już na cacy.

No i ostatecznie nainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej nic złego się nie stanie a może jedynie pomóc.

POZDRO