Późno dochodzące sms-y

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu trapi mnie jeden problem. Mam telefon w erze i sms-y wysłane z sieci Orange oraz z Plusa przychodzą bardzo późno np. sms wysłany 2 listopada o godz. 15:00 do mnie przychodzi dopiero 2 dni później czyli 4 listopada o 19:00. Z ery i z Playa dochodzą bez problemowo. Po czyjej stronie leży ten problem i czy da się to jakoś naprawić ?? Z góry dziękuje za pomoc.

Problem nie leży po Twojej winie (chodź może to być wina zasięgu) lecz po stronie operatorów.

Nie wiem jak orange ale PLUS ma bardzo mało stacji i sms’y faktycznie mogą dochodzić dużo później.

Tutaj dowiesz się tylko o naszych domysłach. Musiałbyś zapytać sie u BOA :slight_smile:

Zanim zaczniesz wygadywać takie bzdury to zapraszam na stronę Urzędu Komunikacji Elektronicznej;)

A jeżeli nie chce Ci się liczyć to napisze ale bez podawania konkretnych liczb:

Ilość stacji GSM (900MHz): najwięcej Plus, później Era, następnie Orange. Play nie stawia takowych wcale.

Ilość stacji DCS (1800MHz): najwięcej Orange, później Plus, następnie Era. Play nie stawia takowych wcale.

Ilość stacji UMTS (2100MHz): najwięcej Plus, później Era, następnie Orange, na końcu Play.

Na tej sronie nadajniki naszych operatorów naniesione są na mapę http://bts-gsm.eu/uke/wszystkie

Tak dla zobrazowania to Plus posiada o ok 1/3 stacji więcej niż Orange dla 900/1800MHz i ponad dwa razy więcej stacji UMTS niż Orange. W stosunku do Ery różnica ta nie jest taka duża ale jest zauważalna. Plus ma największe zasoby sieciowe ze wszystkich operatorów (według mnie to było głównym powodem podpisania umowy o roamingu pomiędzy Plusem a Play). Pamiętaj że Plus obecnie ciągnie na swojej sieci ok 75% abonentów i użytkowników sieci Play.

Aha, szybkość dochodzenia smsów nie jest związana z ilością posiadanych nadajników przez operatora;)

Co do problemu, to przyczyną zazwyczaj w takich sytuacjach jest uszkodzony soft w telefonie lub uszkodzona sygnalizacja w sieci w której ma się telefon lub w sieci z której sms został wysłany. Ale skoro smsy od dwóch operatorów dochodzą z opóźnieniem to w drugim przypadku obstawiałbym raczej na uszkodzenie sygnalizacji w Erze - w sieci w której Triniti888 ma telefon.

M_a_r_i_o , akurat PLUS ma najbardziej rozbudowaną sieć. PLAY jedzie także na nadajnikach PLUSA więc tym bardziej twoja teoria jest błędna.

http://nt.interia.pl/news/najwieksza-si … lus,985722

Co może być powodem niedochodzących na czas smsów? Strzelam: Telefon Samsung? :wink:

Złóż reklamację u swojego operatora, z pewnością wszystkiego się dowiesz (nie zapomnij o słowie REKLAMACJA w mailu lub innym piśmie ponieważ zgłoszenie jasno nieokreślone czy zapytanie o problem może być potraktowane zupełnie inaczej - czyt. “z pewnym takim ignorem”) :wink:

Skoro PLUS ma najbardziej rozbudowaną sieć to dlaczego akurat ludzie z PLUS’a mają zawsze mniejszy zasięg od np: ludzi ERY ?

Dziwne bo ja mam na odwrót. Mam telefony w trzech sieciach (Plus, Era, Orange). Ogólnie Plus ma największe pokrycie Polski. Ale są miejsca i to nawet wiele gdzie Plus nie ma zasięgu a Era lub Orange ma. Ale jest zdecydowanie więcej miejsc gdzie Plus ma zasięg a Era i Orange nie. Jeżdżę po całej Polsce i to takie moje obserwacje. Za to najwięcej dziur i to nawet w sporych miejscowościach ma Orange:/

Zresztą wszystko zależy gdzie mieszkasz. Ja Ci mogę wymienić kilka miast powyżej 100tys ludności gdzie Era i Orange nie zapewniają zasięgu. Co do Plusa to potrafię wymienić kilka miejscowości ale dużo poniżej 100tys ludności. O lasach, polach i wsiach to lepiej nie ma co dyskutować (chociaż i tak ogól takich terenów przemawia na korzyść Plusa).

I jeszcze jedna uwaga, to że operator na jakimś terenie ma najwięcej nadajników nie musi wcale oznaczać najlepszego zasięgu. To byś musiał poczytać trochę jak się takie sieci projektuje i buduje. No i również nie musi to także oznaczać najlepszej wydajności sieci. Zazwyczaj jednak się to robi tak aby sieć miała największą wydajność przy najlepszym pokryciu. I często ilość nadajników ma z tym proporcjonalny związek, ale nie musi. Wszystko zależy czego operator oczekuje od danej stacji nadawczej.

I najważniejsza sprawa dotycząca zasięgu. To ze ktoś ma 5 kresek a ktoś np 1 to nic nie znaczy! Rzeczywista moc sygnału mierzona w dBi ma się ni jak do tego co wskazuje telefon! Telefony nie pokazują poprawnie natężenia sygnału.

U mnie też czasami się tak zdarza, że sms nie dochodzi na czas, a jak wyłącze i włącze ponownie telefon to spóźniony sms zaraz dochodzi. A telefon to Sagem MyX5-2v

Triniti888 , jeżeli masz taka możliwość to spróbuj poużywać przez jakiś czas innego telefonu. Dzięki temu wykluczymy czy problem leży po stronie telefonu.