Pozostałość po bootloaderze Visty

(Sasori15) #1

Mam XP Pro. Zainstalowałem na drugiej partycji Vistę, aby ją przetestować. Gdy mi się odechciało na niej pracować, sformatowałem jej partycję i zostawiłem sobie XP. Wszystko jest niby OK, ale gdy wciskam F8, to pokazuje mi tak jakby bootloader Visty:

Microsoft Windows XP Professional

Cośtam z testem pamięci chyba, ale i tak nie działa, bo nie znajduje jakiegoś tam pliku.

Aha, dodam, że jak w boot.ini dopiszę safeboot to normalnie pokazuje wybór trybu awaryjnego, z wierszem poleceń i obsługą sieci, itp.

Jest to uciążliwe, gdyż aby wejść w tryb awaryjny, najpierw muszę go aktywować z poziomu XP...

Gdzie leży problem? Z góry dzięki za pomoc.

Edit: zauważyłem że na C: powstał folder ukryty "Boot" z różnymi pakietami językowymi, w których są pliki bootmgr.exe.mui oraz memtest.exe.mui chociaż ten drugi jest tylko w folderze pl-PL, w innych (np. it-IT jest tylko bootmgr.exe.mui). Oprócz tego jest folder Fonts z czcionką wgl4_boot.ttf oraz pliki: BCD, BCD.LOG, BCD.LOG1, BCD.LOG2 i bootstat.dat

(mateusz6639) #2

usuń to co zauważyłeś że się utworzyło. czyli ukryty folder boot. powinno pomóc

(Sasori15) #3

Folderu nie dało się do końca usunąć, usunęło się kilka plików. Niestety teraz nie mogę uruchomić Windowsa... Piszę z Ubuntu LiveCD :stuck_out_tongue:

(Cosik Ktosik) #4

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz

fixmbr

fixboot

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

copy X:\i386\ntldr c:\

copy X:\i386\ntdetect.com C:\

x-cdrom, c- dysk systemowy

(Sasori15) #5

Dzięki problem rozwiązany.