Pozostałość po bootloaderze Visty

Mam XP Pro. Zainstalowałem na drugiej partycji Vistę, aby ją przetestować. Gdy mi się odechciało na niej pracować, sformatowałem jej partycję i zostawiłem sobie XP. Wszystko jest niby OK, ale gdy wciskam F8, to pokazuje mi tak jakby bootloader Visty:

Microsoft Windows XP Professional


Cośtam z testem pamięci chyba, ale i tak nie działa, bo nie znajduje jakiegoś tam pliku.

Aha, dodam, że jak w boot.ini dopiszę safeboot to normalnie pokazuje wybór trybu awaryjnego, z wierszem poleceń i obsługą sieci, itp.

Jest to uciążliwe, gdyż aby wejść w tryb awaryjny, najpierw muszę go aktywować z poziomu XP…

Gdzie leży problem? Z góry dzięki za pomoc.

Edit: zauważyłem że na C: powstał folder ukryty “Boot” z różnymi pakietami językowymi, w których są pliki bootmgr.exe.mui oraz memtest.exe.mui chociaż ten drugi jest tylko w folderze pl-PL, w innych (np. it-IT jest tylko bootmgr.exe.mui). Oprócz tego jest folder Fonts z czcionką wgl4_boot.ttf oraz pliki: BCD, BCD.LOG, BCD.LOG1, BCD.LOG2 i bootstat.dat

usuń to co zauważyłeś że się utworzyło. czyli ukryty folder boot. powinno pomóc

Folderu nie dało się do końca usunąć, usunęło się kilka plików. Niestety teraz nie mogę uruchomić Windowsa… Piszę z Ubuntu LiveCD :stuck_out_tongue:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz

fixmbr

fixboot

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

copy X:\i386\ntldr c:\

copy X:\i386\ntdetect.com C:\

x-cdrom, c- dysk systemowy

Dzięki problem rozwiązany.