Pozostałość po linuksie

Witam. Podczas uruchamiania systemu, zaraz po komunikatach POST Biosu pojawia się komunikat: “Non-system disk or disk error. Press any key to continue”. Jak nacisne dowolny klawisz to system startuje normalnie. Zaczęło się to dziać po tym jak zainstalowałem linuksa na jakiejś partycji a później te partycję sformatowalem spod windows. Jak mogę zlikwidować ten komunikat ? Próbowałem poleceniem fixmbr, ale to nic nie daje.

Podaj jak wyglada twoj plik boot.ini. Jest on na dysku z Windowsem.

Jak to mam zrobić, skoro w Viście nie ma pliku boot.ini ?

Tutaj to pisze:

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/help/4d7d08ba-d61c-4c02-9f94-6d2c0e34ae731045.mspx

zrób tak:

odpal płytkę z systemem, wybierz naprawę/tryb DOS i w pisz:

fdisk /mbr

Nie dam rady wejść do tej opcji naprawiania, bo odpala się ją z płyty instalacyjnej, a ja mam zwykłą płytę recovery

Pobierz dyskietkę windows 98 i zniej wpisz powyższą komendę…

tyle że to prawdopodobnie laptop więc stacji dyskietek chyba nie posiada,

spróbuj zastosować FreeDOS

juz sobie z tym poradzilem formatujac wszystkie dyski z poziomu linuksa

A jakiego masz Windowsa ?

Jeżeli XP

Włóż płytę z XP >> Naprawianie systemu >> Wpisz polecenie fixmbr i potwierdź, następnie wpisz fixboot i również potwierdź>> Exit

Jeżeli Vista

Naprawianie systemu>> i tam gdzieś jest naprawianie bootowania.

Robiłem to jeszcze gdy używałem XP, u mnie działało.

Napisz czy pomogło.

Po pierwsze mam Viste. Po drugie NIE MOGE wejść do naprawiania systemu (winPE 2.0) bo mam płytę RECOVERY a nie czystą z vistą.

http://neosmart.net/blog/2008/windows-v … -download/ to jest link to płyty z środowiskiem winpe 2.0 z narzędziami diagnostycznymi. Spod niej odpal wiersz poleceń(z tego co pamiętam to tam będzie pisać command line) i wpisz następujące komendy:

bootrec /fixmbr wciskasz enter, potem y i znowu enter

bootrec /fixboot wciskasz enter, potem y i znowu enter

bootrec /rebuildbcd wciskasz enter i czekasz aż zostanie wykryty Twój system i resetujesz komputer. Od tej pory nie powinno być problemu…

Dzieki piczer , że też nie wpadłem, że po prostu można ściągnąć winpe 2.0. Komendy znam, tyle, że nie wiedziałem jak wejść do opcji naprawy systemu. Nagrałem sobie winpe na pendrivie. Pozdrawiam