Pozostałość po Microsoft Security Essentials

Witam,

Komputer ostatnio wrócił z serwisu, gdyż miał problem z biosem, zaktualizowali go i wszystko działa, ale…

Antywirus od Microsoftu zniknął, zostały pozostałości, próbowałem usuwać, nie da się, próbowałem instalować na nowo, ale po odpaleniu i próbie zaktualizowania baz danych, crashuje się, więc chciałbym się go pozbyć, ale zapewne wpisy po nim zostały w komputerze.

Zostało także kilka plików (w załączniku)

Jest jakiś sposób aby się tego pozbyć i zainstalować coś lepszego?

Pozdrawiam,

post-251165-0-08721800-1433511273_thumb.

Może to pomoże w odinstalowaniu? http://www.bleepingcomputer.com/download/microsoft-security-essentials-removal-tool/ Zwróć uwagę na wersję MSE!

Ściągałem już Fix It’a, ale nie mogę rozgryźć jak on działa ;D

Generuje mi jakiś skrzypt i tyle, tylko nie wiem co dalej?

A wersje gdzie mógłbym sprawdzić, bo nie mogę znaleźć na ten temat informacji żadnych.

Ja też nie wiem jak to działa. Osobiście w Twoim przypadku uruchomił bym Windows Update , wyszukał nowe aktualizacje, gdzie wśród opcjonalnych będzie prawdopodobnie proponowany MSE i zezwolił na  zainstalowanie! Następnie, bez ustawiania czegokolwiek, natychmiast odinstalował w zwykłym trybie z Panelu sterowania > Programy i funkcje.

Problem w tym, że pisze mi “usługa windows update nie jest włączona”, dałem rozwiązywanie problemów, coś tam naprawiło, usługa się włączyła, ale podczas wyszukiwania pojawia się "usługa nie może wyszukać aktualizacji - kod błędu 80080005 ;/

Najwyraźniej Twój system został w czasie owego serwisowania poważnie uszkodzony. Stąd te wszystkie rozmaite już problemy. Nie wiem co to za system, czy chcesz go ratować, czy może ponownie zainstalować?

Istnieje możliwość, że nowy bios nie współgra z systemem? co nie? jeśli tak, to na razie powstrzymam się z ponownym stawianiem windowsa, chyba, że mnie to będzie wnerwiać na maxa i nie wytrzymam…

Nie, zwykły BIOS najczęściej nie ma nic do systemu. Dzisiejsze UEFI owszem mogą mieć związek z systemem, szczególnie z Windows 8. Kto wie jednak, co było robione w serwisie?

Jeśli chcesz naprawić system, jest to Windows 7 i dysponujesz jego płytą instalacyjną to polecam: http://forum.dobreprogramy.pl/procedura-naprawy-systemu-windows-7-przez-nadpisanie-t370358/

Inna, radykalna metoda naprawy (niezależnie od systemu) to pobrać: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_windows_repair.html zainstalować, uruchomić, przejść do zakładki Repairs , nacisnąć tam przycisk Open Repairs > po lewej nacisnąć " Defaults" > po prawej zaznaczyć Restart System i nacisnąć przycisk Start Repairs. Wszystko to należy robić na koncie z uprawnieniami Administratora. Naprawa trwa kilkanaście minut. Po niej nastąpi samoczynny restart. Za skutek jednak nie odpowiadam, chociaż kilka razy robiłem to z powodzeniem.

W jednym i drugim sposobie naprawy nie traci się żadnych danych.

Płytki nie mam, system miałem wgrywany w sklepie u znajomego, więc musiałby tam zanieść lapka, co prawdopodobnie zrobię.

Druga rzecz, udało mi się odinstalować MSE, ale prócz tego są inne problemy, jak już wcześniej pisałem Windows Update ma mnie gdzieś, Windows Defender odpala się na kilka sekund po czym samoczynnie się wyłącza (w usługach jest on domyślnie wyłączony, a jeśli go włącze, to sam się przestawia na wyłączony, tak samo jest z Instalatorem Windows) kolejna sprawa jeśli grałeś kiedyś w CS’a co każde włączenie wyskakuje mi “Brak podpisu cyfrowego plików” przez co grać nie można (tego błędu wcześniej nie było) - reinstalowałem go już 3 razy, ale za zdarzyło się to już co najmniej 10 razy.

W serwisie, jak na kartce pisze było robiona aktualizacja biosu i EC (mikrokontrolera).