Pozostałości Po Antywirusach

Witam.

Ostatnio testowałem wiele AV, oczywiście odinstalowywałem jeden a instalowałem inny.

Po ostatnim usunięciu pakietu CIS i powróceniu do Avasta + zapora systemowa, netbook i internet strasznie zwolnił.

Oczywiście podczas usuwania Antywirusów stosowałem odpowiednie programy, ale widzę że na niewiele się one zdały :(.

Moje pytanie brzmi jak usunąć pozostałości po tych antywirusach?

Ps. Nie wykluczam innych przyczyn spowolnienia laptopa, ale infekcje raczej odrzucam ponieważ skanowałem komputer rożnymi programami i nic nie znalazły.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

odinstaluj wszystkie pozostałości przeszukaj rejestr i go oczyść z informacij o tych antywirusach i polecam antywirus AVG Anti-Virus free edition 2012 najlepiej się sprawdził w teście na forum polecam też Ccleener do czyszczenia i naprawy rejestru

Sprawdź w: C/ program files albo w samym C czy zachowały się foldery używanych programó AV. Jesli tak to raczej są pozostałości plików po tych programach w różnych miejscach i wpisy w rejestrze. Jak odinstalowywaleś w trybie awaryjnym czy z normalnego poziomu systemu. Oprócz CCleaner przydało by się innymi programami czyszczącymi jeszcze przeczyścić choćby jv16. Może ktoś zaproponuje jeszcze sprawdzone programy czyszczące bardziej dokładnie skanujące.

Wszystko co polecał 95szczurek99 już zrobiłem (oprócz zmiany AV ;)), i niestety nie poskutkowało.

Antywirusy odinstalowywałem w trybie awaryjny, oprócz CIS, ponieważ nie można było uruchomić deinstalatora w tym trybie dlatego wyłączyłem wszystkie jego procesy, i dopiero w trybie normalnym udało się go usunąć (wszystkie AV usuwałem narzędziem RevoUnistaler a rejestr czyściłem Cc ) nie wiem czy coś to pomoże, ale napisałem ;).

Zrobiłem chyba wszystko już co mogę (potrafiłem).

Czekam na dalsze propozycje.

Pozdrawiam.

A sprawdzaleś jakie masz obciążenie procesora w menedżer zadań i zaznacz pokaż procesy wszystkich użytkowników i daj screena może ktoś na podstawie tego wskaże przyczynę zamulenia.

Obciążenie procesora w normie, procesy także przestudiowałem przez program System Explorer i nic podejrzanego (zamulającego) nie widziałem.

Może podać logi OTL by jakiś doświadczony user je sprawdził i zobaczył czym jest to spowodowane.

Czeka Ciebie dużo szukania/czyszczenia ;).

Ogólnie oprogramowanie zabezpieczające pakuje się w różne miejsca systemu, począwszy od Program files i katalogi konta użytkownika (lub katalogi innych kont widniejących w systemie), a skończywszy na usługach systemowych i menedżerze urządzeń. Gdy będziesz miał jako taką pewność, że przeczyściłeś wspomniane ogółem katalogi (przy katalogach kont musisz też mieć dostęp do tych ukrytych), przejdź do usług (Win+R, services.msc enter) i sprawdź czy nie siedzą tam usługi związane z odinstalowanymi programami zabezpieczającymi, jeśli znajdziesz, będziesz je musiał “wyrejestrować”/usunąć z systemu.

Wykonać to możesz poprzez wiersz poleceń (uruchomiony jako administrator), wydając komendę sc delete nazwa_usługi , gdzie nazwa_usługi, to nazwa wyświetlana we właściwościach danej usługi (PPM na usługę, karta Ogólne, Nazwa usługi: - dla przykładu, “Bufor wydruku” jest nazwą wyświetlaną, a nazwą usługi tego jest “Spooler”).

Po zabawie z usługami, zostają możliwe pozostałości w menedżerze urządzeń. Jeśli nie wszystkie to wiele z programów zabezpieczających ładuje tam swoje “wirtualne urządzenia” -nie chce mi się wdawać w szczegóły, o co chodzi z określeniem w cudzysłowie - i dość często one tam zostają, nawet po odinstalowaniu samego programu.

Aby się do nich dobrać, będzie potrzeba “profilaktycznego” odkrycia wszystkiego co się w tym menedżerze znajduje (dla dobra użytkownika, domyślnie ten menedżer nie pokazuje całej prawdy o sobie ;)).

Żeby ujawnić “skrywane tajemnice”, postępuj według poniższego:

  1. Uruchom wiersz poleceń jako administrator

  2. Wpisz/wklej w uruchomiony wiersz komendę SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1 i klepnij enter

  3. Następnie wpisz/wklej devmgmt.msc i enter

  4. W tak uruchomionym menedżerze urządzeń, w menu “Widok”, zaznacz Pokaż ukryte urządzenia

Teraz pozostaje tylko znaleźć pozostałości po zabezpieczeniach, gdzie ich nazwy niekoniecznie muszą jednoznacznie określać część odinstalowanego programu - choć w teorii powinny mieć w nazwie coś w stylu “av”, “nis” itp.

Spróbować też możesz programów z “removal tool” lub czymś podobnym w nazwie. Takie programy są przeważnie robione przez producentów oprogramowania zabezpieczającego pod ich produkty (co do ich skuteczności nie jestem pewny).

Możesz również spróbować się upewnić, czy aby na pewno masz tylko i wyłącznie jedno aktywne w systemie oprogramowanie zabezpieczające. Z tego co kojarzę to GMER ma możliwość ujawnienia takiego stanu rzeczy (jak ktoś go używa, może potwierdzić - z podaniem gdzie się to wyświetla - lub zaprzeczyć, bo ja już go od dawna nie tykałem…).

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :).

Już się biorę do roboty ;).

Namiary z tych programów co proponował manieKMP jeden z nich

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1957103.html.

Powodzenia.

Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: