Pozostałości po NODzie-usuwać czy nie?


(Skaffim) #1

Odinstalowałem starszą wersje NOD32 i chciałem zainstalować nową tylko że tak sprawdzam(instalowałem na C: )a tam dalej jest folder "Eset" czyli jakieś pozostałości po programie zostały.Nie moge usunąć tego ręcznie bo pisze "Nie można usunąć virlog.dat:Plik jest używany przez inną osobę lub program>Zamknij wszystkie programy,które mogą używać tego pliku i spróbuj ponownie".

Kiedyś jeszcze miałem Nortona to używałem do deinstalacji specjalnego programu Symantec Removal coś tam i nic nie zostawało na dysku a tu jakieś pliki dll...

Czy olać to co zostało i zainstalować na tym nowszą wersje NOD czy może usunąć to(tylko nie wiem jak)bo nowszy NOD może się krzaczyć przez te pozostałości??


(Czarnuleczka174) #2

(xeth) #3

najlepiej to wykasuj jak normalnie nie idzie to sprubój w trybie awaryjnym i potem wyczyść rejestr


(Skaffim) #4

CCleaner...No użyłem go i wyczyściłem system wszystkimi opcjami jakie ma i to wystarczy? A normalnie wykasować nie moge bo wyświetla się to co napisałem wcześniej :confused:


(xeth) #5

wpisz w uruchom msconfig i zobacz czy niema czegoś od noda w autostarcie

jak nie to wpisz Services.msc i zobacz czy nie działa żadna usługa od eseta jak tak to ją wyłącz i uruchamianie też daj wyłączony może trzeba bedzie wtedy zrobić restart kompa

rejestr możesz potem wyczyścić tym


(Laszjwrz) #6

Folder ESET/Install w Program Files to folder w jakim znajdują się wypakowane podczas instalacji pliki. Zostają one po wywaleniu noda, ale są same w sobie niczym "groźnym".

Po prostu jak zainstalujesz noda i później go wywalisz i będziesz chciał zainstalować ponownie to możesz skorzystać z pliku setup.exe znajdującym się w Eset/Instal.

P.S.

Po każdej operacji usuwania z systemu oprogramowania konieczne jest wyczyszczenie rejestru oraz sprawdzenie i usunięcie ewentualnych pozostałości. Możesz też skorzystać z Ashampoo UnInstaller 2.0.


(Irekxara) #7

Azrael83

Poczytaj :


(Skaffim) #8

Odznaczenie usługi w Services.msc pomogło.Wyczyściłem jeszcze RegSeekerem i dało się skasować już do końca.

Dzięki za pomoc chłopaki :smiley: