Pozostalosci po norton anywirus?

Mialam zainstalowany program norton antywirus (wersje trial), po deinstalacji (prawidlowej), przy uruchamianiu systemu windows za kazdym razem wyswietla mi sie komunikat: nie mozna odnalezc pliku urzadzenia wymaganego do uruchomienia systemu windows lub aplikacji windows, rejestr systemu windows lub plik systemu odwoluja sie do tego pliku urzadzenia, ktory nie istnieje…

D:/progra’1/symantec/symevnt.386

Co zrobic z tym fantem? Windows co prawda sie wgrywa jak po tym komunikacie nacisne dowolny klawisz… Programu norton nie ma juz w komputerze, czy to jakies wpisy zostaly w rejestrze?!

Nie tylko wpisy, ale i pliki pozostały. Zrób tak:

Start => Wyszukaj => Pliki i foldery => Bardziej zaawansowane opcje => (teraz zaznacz opcje [kwadraciki] 1,2,3 i 5) => wpisz “Norton” i kliknij “Wyszukaj”. Usuń wszystko co znajdzie. To samo zrób dla nazwy plików “Symantec”. Usuń wszystko co znajdzie.

Teraz wyczyść rejestr. Możesz użyć jakiegoś programu (np: jv16) albo: Start => Uruchom => (wpisz “regedit”) kliknij Ok. Uruchomi się edytor rejestru. Zwiń (jeśli są rozwinięte) wszystkie gałęzie tak, aby pozostał tylko “Mój komputer”. Teraz Edycja => Znajdź i wpisz “Norton”. Jak znajdzie wpis, to usuń. Potem to samo dla wpisów “Symantec”. I tyle :smiley:

Nie powinno po tym pozostać śladu po programie.

Ok, tylko to przy wyszukiwaniu zaawansowanym nie moge nic wpisac, tam mozna wyszukiwac programy tylko wg wielkosci (ile kb), mam windows 98, moze dlatego te polecenia nieco sie roznia… to wyszukuje w trybie “zwyklym”, sa 2 pliki: norton c:/nc5 2 kb pliki ustawienia konfiguracji i norton rescue.log d:/windows 1kb plik log. Czy jestes pewien, ze to mozna bezpiecznie usunac?

Musisz pobrać Norton Removal Tool (SymNRT) 1.20.4

http://www.softzone.pl/index.php?option … ent=folder

I po kłopocie :slight_smile:

Ten program,ktory podal phylby odinstalowal wszystkie pozostalosci po nortonie i komputer uruchmia sie juz normalnie. Polecam, jesli ktos nie ma odwagi na reczne kasowanie.