Pozostalosci po norton anywirus?

(Agajusz) #1

Mialam zainstalowany program norton antywirus (wersje trial), po deinstalacji (prawidlowej), przy uruchamianiu systemu windows za kazdym razem wyswietla mi sie komunikat: nie mozna odnalezc pliku urzadzenia wymaganego do uruchomienia systemu windows lub aplikacji windows, rejestr systemu windows lub plik systemu odwoluja sie do tego pliku urzadzenia, ktory nie istnieje....

D:/progra'1/symantec/symevnt.386

Co zrobic z tym fantem? Windows co prawda sie wgrywa jak po tym komunikacie nacisne dowolny klawisz... Programu norton nie ma juz w komputerze, czy to jakies wpisy zostaly w rejestrze?!

(w32.sasser) #2

Nie tylko wpisy, ale i pliki pozostały. Zrób tak:

Start => Wyszukaj => Pliki i foldery => Bardziej zaawansowane opcje => (teraz zaznacz opcje [kwadraciki] 1,2,3 i 5) => wpisz “Norton” i kliknij “Wyszukaj”. Usuń wszystko co znajdzie. To samo zrób dla nazwy plików “Symantec”. Usuń wszystko co znajdzie.

Teraz wyczyść rejestr. Możesz użyć jakiegoś programu (np: jv16) albo: Start => Uruchom => (wpisz “regedit”) kliknij Ok. Uruchomi się edytor rejestru. Zwiń (jeśli są rozwinięte) wszystkie gałęzie tak, aby pozostał tylko “Mój komputer”. Teraz Edycja => Znajdź i wpisz “Norton”. Jak znajdzie wpis, to usuń. Potem to samo dla wpisów “Symantec”. I tyle :smiley:

Nie powinno po tym pozostać śladu po programie.

(Agajusz) #3

Ok, tylko to przy wyszukiwaniu zaawansowanym nie moge nic wpisac, tam mozna wyszukiwac programy tylko wg wielkosci (ile kb), mam windows 98, moze dlatego te polecenia nieco sie roznia… to wyszukuje w trybie “zwyklym”, sa 2 pliki: norton c:/nc5 2 kb pliki ustawienia konfiguracji i norton rescue.log d:/windows 1kb plik log. Czy jestes pewien, ze to mozna bezpiecznie usunac?

(Adarek) #4

Musisz pobrać Norton Removal Tool (SymNRT) 1.20.4

http://www.softzone.pl/index.php?option … ent=folder

I po kłopocie :slight_smile:

(Agajusz) #5

Ten program,ktory podal phylby odinstalowal wszystkie pozostalosci po nortonie i komputer uruchmia sie juz normalnie. Polecam, jesli ktos nie ma odwagi na reczne kasowanie.