Pozostałości po odinstalowaniu Kasperski Free

Odinstalowałem Kasperski Free,oba moduły ale wciąż pojawia się w prawym dolnym rogu przypomnienie o konieczności rejestracji programu .Czy w takim razie mam rozumieć,że program odinstalował się niekompletnie ?

Zawsze odinstalowuje się w Panel sterowania/Programy dodaj,usuń…
Jeśli tak zrobiłeś powinno się odinstalowac całość…
Możesz na koniec przejechać CCleanerem

Odinstalowałem Revo Uninstalerem,myślałem,że tak będzie skuteczniej a potem był oczywiście CCleaner ,jeden błąd w rejestrze po instalce K.
Przez długie lata używałem KIS,płatnego rzecz jasna ale coś mi strzeliło do głowy i chciałem wypróbować czegoś nowego.Padło na Arcabit.Nie pokazuje mi jednak konfliktu a o to mi głównie chodzi.

kavremover:
https://support.kaspersky.com/pl/common/service/1464

1 polubienie

Do odinstalowania programów antywirusowych najczęściej używa się specjalnych programów dostarczanych przez dostawcę systemu antywirusowego. Rzadko kiedy da się usunąć przez programy i funkcje. A eksperymenty z ręcznym usuwaniem folderów mogą skończyć się awarią systemu.

Deinstaluje się standardową metodą po przez systemową listę usuwania programów / wpis w menu “odinstaluj”. Potem można prewencyjnie uruchomić dodatkowe narzędzie do dezinstalacji od producenta lub gdy pierwsza metoda zawiodła. Jak producent zaleca je używać w trybie awaryjnym to je w takim uruchamiamy.

Skasowałem Arcabit,następnie znów wgrałem Kasperskiego.Wstrzymałem ochronę i usunąłem za pomocą Dodaj/Usuń programy z Panelu Sterowania.Okazuje się ,że czasem Revo nie odinstalowywuje wszystkich czynników natomiast w niektórych przypadkach konieczne jest zatrzymanie dzialania programu przed jego usunięciem.Do tej pory nie miałem problemów z usuwaniem programów przez Revo.Do tej pory…
Dziękuję zatem za sugestie.Proste rozwiązania czasem wydają się być najbardziej skuteczne.