Pozostawianie kopii wiadomosci na serwerze w Outlook 2003

Mam problem z opcja pozostawiania wiadomosci na serwerze. Kazde swoje konto oczywiscie skonfigurowalem odpowiedznio odhaczajac we wlasciwosciach konta opcje pozostawiania wiadomosci. Niestety zdarzylo mi sie wczoraj, ze wycielo mi wszystkie wiadomosci ze wszystkich kont i przenioslo do Outlooka. Oprocz tego, notorycznie Outlook sciaga mi te same wiadomosci po kilka, kilkadziesiat razy!! I ciagle je odznacza jako nieprzeczytane. Korzystalem wczesniej z Oulook Express i tego problemu nie bylo. Teraz zastanawiam sie nad powrotem do niego :frowning: Prosze o pomoc!!

Microsoft Outlook > Narzędzia > Konta e-mail (Wyświetl lub zmień istniejące konta e-mail) > klikasz “Dalej”

Otworzy się okienko z kontami e-mail. Klikasz 2 razy lewym na nazwę konta i wybierasz opcję “Więcej ustawień”. Następnie “Zaawansowane”. Na dole masz opcję “Pozostaw kopię wiadomości na serwerze”. Możesz zdefinować jeszcze dodatkowo opcję usuwania z serwera po określonej liczbie dni albo po opróznieniu folderu “Elementy usunięte”. To wszystko :smiley:

Też kiedyś dawno temu używałem Outlook Express ale ten Outlook z pakietu Office’a jest dużo bardziej funkcjonalny. :wink:

Używam jeszcze programu PopTray zanim uruchomię Outlook’a. Też to Ci polecam, ewentualnie inny program do sprawdzania maili. Poza tym, mam pakiet NIS2006 i jego moduł Norton AntiSpam też czuwa nad tym, co “włazi” do Outlook’a. :stuck_out_tongue:

Tak jak napisalem, konta mam skonfigurowane poprawnie. Korzystalem z opcji pozostawiania wiadomosci na serwerze w Outlook Express, dlatego tu na pewno nie ma problemu. Klopot z tym, ze mimo prawidlowej konfiguracji, notorycznie sciaga mi sie po kilka tych samych wiadomosci:-(

To nie wiem, co może być tego przyczyną. U mnie działa wszystko prawidłowo w Microsoft Outlook.

Zmieniałeś klienta poczty na jakiegoś innego może ?? :? Jeśli tak to spróbój wrócić do tamtego (ustawić jako domyślny); res kompa; Ustawić outlook-a jako domyślny… mi pomogło :wink: