Pozowolenie na radio

Słyszałem, że żeby mieć własne radio internetowe (np. w Winampie) i nadawać cokolwiek, nawet własne piosenki trzeba mieć pozwolenie, czy to prawda?

Bo chciałbym zrobić radio, ale jeśli trzeba mieć pozwolenie to go nie zrobię. :lol:

Nie trzeba mieć, bo nadajesz lokalnie dla mniej niż 50 osób jednocześnie.

Mam modem, łącze 128 kb/s, czy mogę mieć w takim razie radio?

Stworzyć, bo wiem jak się tworzy…

:wink:

Możesz. Tylko uważaj na ZAiKS i prawa autorskie

Tak możesz mieć tylko pamiętaj aby wyrzucane kilobajty nie były większe niż twoje łącze bo będzie sie ludziom rwało.

A czy muszę się spytać czy mogę to zrobić usługodawcy internetowego, w moim przypadku Dialogu?

Nie musisz

Ja będę nadawał tylko własną muzykę, więc nie mam na co uważać, będę spikerem, w końcu trzeba mieć do tego “głos”. :wink:

No to luz. Tak tylko na przyszłość Ci mówię.

Miałem kolegę: Nadawał mp3 ściągnięte z Kaazy, Emule i innych, a jak wiadomo jest to NIELEGALNE i nie wolno tego robić, jest to karane, policja zarekwirowała jego komputer, zapłacił mandat i później wogóle nie korzystał z programów wyszukujących pliki, bo został mu w pamięci niemiły uraz. :frowning:

I po co nam to piszesz :?:

Po to, bo wiąże się to z tematem, kolega najpierw musiał mieć pozwolenie, a go nie miał i to tyle w tym poście. :smiley:

Złączono Posta : 01.09.2005 (Czw) 14:31

Nie chcę zakładać niepotrzebnie nowego tematu, więc chodzi mi o to:

Szukam osoby która pomoże mi w założeniu radia, kontakt GG:6275331, a jak nie na Gadu-gadu to proszę pisać na PW.

Dziękuję. :slight_smile:

Złączono Posta : 01.09.2005 (Czw) 16:55

Mam problem z tworzeniem własnego radia:

Uruchamiam Nullsoft Shoutcast Server (DNAS) i klikam Edit Cofing i wyskakuje taki komunikat: Note That a restart of the server is required for any configuration change to take effect.

Co to oznacza?

Bo ja mam Winamp 5.09 najnowszą wersję i Nullsoft Shoutcast DNAS i niczego więcej nie ściągałem, może to nie tylko to wystarczy? :?

Nie wiem co robić.

Tomek23 krok po kroku http://www.radio.bej.pl/wlasne_radio.html Google nie gryzą 5s szukania.