Pozwolenie na broń

mam takie pytanko czy ktoś wie może co należy zrobić aby dostać pozwolenie na broń?? zaznaczam że jestem pełnoletni !!

google to nie grizzlie :?

http://www.psycholog.dodoway.pl/badania.htm

po pierwsze i najważniejsze to musisz udowodnić policji, że masz uzasadnione przyczyny aby takie pozwolenie otrzymać.

a od ilu lat można sie ubiegać o to?? ja mam 18!!

a czytał kolega linka :!:

:x

a po co ci klamka??

Jakie masz zagrożenia, które uzasadniają chęć posiadanie broni??

a takie że mnie napadli i sie teraz czuje bardzo niebezpiecznie, a ze splówą bedzie mi raźniej, ewentualnie co mozna mieć bez posiadania pozwolenia na broń??

proce :hahaha:

idź na kurs samoobrony :spoko:

złudzenie - będziesz z nią chodzić w ręcę, cały czas??

zanim jej użyjesz możesz już dostac w beret

żeby sprawnie i mądrze korzystać z broni - najlepiej zapisać się na kurs, sama broń nic ci nie da, a możesz komuś zrobić krzywdę i później żyć z wyrzutami sumienia, że kogoś zabiłeś :!:

weź se kup lepiej jakiś gaz na bazarze u ruskich :lol:

koledzy, temat jest wbrew pozorom poważny - a takie rady :x

Lepper Ci wszystko powie.

Może będziesz ćwiczył z samą Renatką Beger :lol:

Jak będziesz miał spluwę to zanim jej użyjesz to zastanów się czy warto bo nawet jeśli faktycznie cię ktoś napadł to lepiej oddać portfel niż później mieć na karku prokuratora.Za cyngiel jest łatwo pociagnać ale z drugiej strony masz niewiele możliwości użycia broni.

Tak więc moje zdanie jest takie ,że nie warto posiadać broni palnej tylko dlatego , żeby się czuć bezpiecznie.

STARY !!

no jasne że poważny: pisaleś co można mieć, więc odpowiedzieliśmy

bejsbol, paralizator, proca.

ale ja polecam jeszzce coś innego :smiley:

kup sobie strój taki jak miał ROBIN HOOD a następnie łuk ==> na stówe nikt już Ci nie fiknie :wink:

Tym prędzej Cie dopadną :smiley:

ale zabawne, wiecie może albo coś takiego czy jest żeby wyglądało jak splówa a był to np. gaz paraliżujący??

ja widzialem kiedys taka zapalniczke :slight_smile: ale bez kitu spawa jest powazna moglbym doradzic gaz pieprzowy lub paralizator bo bron na gaz to tez bron na ktra trzeba miec pozwolenie :roll:

moze to:

spg9wx.th.jpg

Pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym temacie.

Polecam na początek lekturę, i to nie tylko autorowi, ale większości.

Ustawa o broni i amunicji

Na paralizator powyżej 10 mAh, kij bejsbolowy i gaz obezwładniający w postaci innej niż ręczny miotacz też trzeba mieć pozwolenie. Na łuk i kuszę też.

Bez pozwolenia możesz mieć gaz pieprzowy, ręczny miotacz gazu obezwładniającego, paralizator o średniej wartości prądu do 10 mAh i broń hukową o kalibrze do 6 mm.

Co trzeba zrobić, aby dostać pozwolenie ??

Zaliczyć kurs strzelania, zrobić odpowiednie badania, złożyć wniosek u Komendanta powiatowego lub wojewódzkiego wraz z odpowiednim uzasadnieniem.

Fakt, że cię napadli, nie jest żadnym uzasadnieniem, więc nie masz szans na pozwolenie.

Co do samej broni, to zapamiętajcie sobie jedno - broń to nie jest zabawka, ale narzędzie do zabijania ludzi. Posiadanie jej to nie tylko ogromne ryzyko zarówno dla posiadacza, jak i innych, ale też ogromna odpowiedzialność. Samo użycie broni obwarowane jest wieloma zakazami i nakazami i niemal zawsze pociąga konsekwencje w postaci sprawy karnej.

Jeśli komuś się wydaje, że strzelić do człowieka to taka prosta sprawa, to niech przestanie oglądać filmy, bo tylko tam to jest takie łatwe.

Posiadanie broni daje poczucie bezpieczeństwa, ale jest to poczucie złudne. Wyciągając broń podczas zagrożenia, powodujesz jeszcze większą agresję u napastnika. Poza tym broni możesz nie zdążyć wyjąć, a wtedy niemal napewno ją stracisz. A to powoduje, że właściciel ma poważne kłopoty prawne, ale przedewszystkim broń znajdzie się w rękach bandytów i może zostać przez nich użyta później.

Tak więc na koniec:

Posiadanie broni oznacza, że będę bardziej bezpieczny to fałsz.

Posiadanie broni prowokuje agresję, między innymi dlatego jest zakaz posiadania broni podczas ochrony imprez masowych.

Najlepszym wyjściem w razie napadu jest szukanie sposobności do ucieczki i zachowanie spokoju. Nie należy prowokować napastnika ani zgrywać bohatera. Ucieczka nie jest tchórzostwem. W najgorszym wypadku lepiej oddać portfel, niż stracić zdrowie albo życie. Należy pamiętać, iż napastnik nie napada na ciebie “dla jaj”, ale jest zdeterminowany do takiego działania i nie cofnie się przed niczym.

Jeśli faktycznie czujesz się zagrożony zaopatrz się w taser - obezwładnia, nie stanowi zagrożenia dla życia, nie wymaga pozwolenia AFAIK. Jedyna wada to cena, ale taser nie da Ci złudnego poczucia bezpieczeństwa a faktycznie na bezpieczeństwo wpłynie.