Pozycja i rozciągaie footera


(Kernelus) #1

Witam,

Posiadam footer, lecz mam go ustalonego w pewnej pozycji, a chciałbym zrobić tak, aby on był załóżmy jakiejś tam danej pozycji i kiedy ktoś ma mniejszą rozdzielczość to się pojawia scrollbar a natomiast kiedy, ktoś ma większą rozdzielczość to footer idzie w dół i się rozciąga. Jak to zrobić?


(R@z0r) #2

Za pomocą Media Queries w CSS lub JavaScript, ale pierwsze rozwiązanie jest lepsze. Opisz swój problem jeszcze raz, najlepiej daj link do strony to będę wstanie pomóc.


(Kernelus) #3

To jest moja strona: http://marilyn.worldbit.pl/

ustawiłem tam footer na danej pozycji i jak ktoś ma dobrą rozdzielczość to jest wszystko ok, ale jak ma ktoś większą to wtedy jest lipa. Możesz to sprawdzić sprawdzając moją stronę tutaj http://testsize.com


(R@z0r) #4

Rozmiar strony to Ctrl + Shift + M w FF, ale do rzeczy. Wystarczy, że zmienisz tylko: position #Layer5 z absolute na fixed i zamiast top daj bottom: 0. Pozatym ta strona jest trochę dziwna, jak by żywcem z powycinanej grafiki. Wszystko jest pozycjonowane absolutnie. Na rozdzielczości Full HD ikona fb jest na środku, na mniejszych wgl znika za prawą krawędzią ekranu.


(Kernelus) #5

Dzięki wielkie, teraz działa :smiley: a strona tak wygląda przez to, ze robię ją w WYSIWYG Web Builder, ponieważ dopiero się uczę html i css i czasami po prostu jak zrobie stronę to wprowadzam do niej poprawki na tyle ile umiem. :slight_smile:

Dodane 02.05.2013 (Cz) 14:52

HMmm jednak nie jest tak jak chciałęm. Ponieważ kiedy ustawiłem position na fixed i dałem bottom na 0 to przy załadowaniu strony ustawiany jest footer na spodzie okna przeglądarki, a nie o to mi chodziło.