Pozycja książkowa do C++


(Brawojasiu) #1

Witam,

 

W związku z tym, że jestem nogą jeśli chodzi o programowanie i nie znam się na tym zagadnieniu,ale chciałbym je poznać to uznałem, że zanim kupię książkę (tutoriale w sieci to nie do końca moja bajka; wolę sobie coś poczytać przede wszystkim) zapytam.

 

Czytałem bardzo pozytywne opinie o pozycji Stephana Prata:

 

http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm

 

Niektórzy jednak narzekają bo to nie do końca tak dla początkujących jest. A ja jestem początkujący. Bardzo niezwykle początkujący. Takie dziecko we mgle, które szuka naprawdę pozycji przystępnej, napisanej jasno, z przykładami, wstępem itp.

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://helion.pl/ksiazki/c-przewodnik-dla-poczatkujacych-alex-allain,cppppo.htm

 

Czy moglibyście coś doradzić?

Będę wdzieczny mocno.

 


#2

Wszyscy doradzają Grębosza “symfonie c++ standard”. W sieci jest   przestarzała wersja nazywa się “symfonie c++” bez “standard”, która przez przestarzałość może powodować problemy u początkujących. Dlatego polecam zakupić tą książkę. Chociaż może Ci się w niektórych fragmentach wydać zbyt infantylna.

Z tych dwóch książek które podałeś wybrałbym “C++ dla początkujących”.

Same czytanie Ci za dużo nie da, musisz wykonywać ćwiczenia w niej zawarte. Tylko wtedy materiał się utrwali. Książka szkoła programowanie nie ma ćwiczeń z tego co pamiętam, więc odpada.


(Brawojasiu) #3

Dzięki Kamil za odpowiedź i wiadomość. Skorzystam z Twoich sugestii zanim dokonam zakupu. Dzięki. :slight_smile:


(Kamatori) #4

Bardzo dobry post na ten temat dziś się pojawił wraz ze zbiorem przydatnych książek: http://www.wykop.pl/wpis/9719000/cpp-naukaprogramowania-programowanie-wstep-czestot/


(Frankfurterium) #5

 

Ja za to ciągle spotykam się z trendem mocnego odradzania Grębosza (nowego i starego) i narzekania, ile to młodych programistów napsuł, lekko, łatwo i przyjemnie opisując archaizmy.  

 

Na studiach właśnie z Symfonii się uczyłem (chociaż nigdy zawodowo w C++ nie programowałem), a potem z wywalonymi gałami słuchałem ludzi opisujących standardowe ficzery, o których nie miałem pojęcia.


(Brawojasiu) #6

Na wykopie faktycznie sporo, ale jak na moje możliwości to jeszcze nie na teraz. Póki co musze się rozgościć w prawdziwych podstawach.

Chciałbym poznać C++ bo wydaje się sfera programowania wydaje sie interesująca.