Pozycjoniwanie a strona wykonana w kreatorze


(k-9) #1

Cześć,

Mam do was pytanie. Potrzebuje własną stronę internetową. Przez przypadek trafiłem na polski projekt który oferuje możliwość zbudowania strony w oparciu o html na zasadzie "przeciągnij i upuść". Jest dużo fajnych projektów które można edytować pod siebie. Ceny też są całkiem rozsądne. Za podobny projekt musiałbym zapłacić ponad 1.5tyś... Jak na 1 stronę internetową kwota jest zawrotna :confused:

Czy ktoś wie czy taki kreator tworzy strony które dobrze się pozycjonuje? Niestety inny kreator okazał się straszną klapą... Masa błędów w kodzie... Których nie idzie pozycjonować :confused: I niestety muszę zrobić inną stronę. Czy ktoś wie, jak pozycjonuje się strony "wyplute" przez takiego kreatora jak mywebzz?

===

Widziałem, że webzz też oferuje SEO ale chyba korzystanie z samego SEO to chyba trochę za mało aby napawdę zaistnieć w Google...

===

WP mnie raczej nie interesuje... ze względu na to że potrzebuje strony a nie bloga z miejscem na komentarze etc.


(ra-v) #2

Kwota 1500 zł to kwota za zrobienie strony, nie koniecznie z pozycjonowaniem, za to z zachowanymi standardami. Niektórzy tyle wydają na samo pozycjonowanie. Samo pozycjonowanie możesz zlecić innej firmie.

Zwykle kod z automatu to standardowe standardy pod SEO lub znacznie mniej, ale póki nie widzimy konkreta (demo) to nic nie powiemy.


(Marcin86s) #3

Każdy kreator to utrudnienie przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian, ogólnie nie polecam.

Wordpress to nie tylko blog, wiele stron firmowych jest na tym postawionych i nie ma funkcjonalności typowo blogowych, wszystko można dostosować pod siebie.


(ra-v) #4

Kreator to zwykle autoinstalka, z ewentualnym wyborem motywu. Wynik podczas automatycznej ręcznej instalacji jakiegokolwiek CMSa będzie podobny.

Wynikiem będzie standard, który i tak prawdopodobnie będzie trzeba zmienić, aby uzyskać lepszy efekt (meta dla podstron, słowa kluczowe w treści, dobór tytułów, układ nagłówków HTML [+ogólnie semantyka], mapa serwisu, mikrodane/mikroformaty itd). I o tym użytkownik wyżej pisze.


(Marcin86s) #5

Ze wspominanego mywebzz’a jeszcze nie kożystałem, ale z doświadczenia wiem, że ego typu kreatory zazwyczaj nie dają wglądu do kodu strony. Różnie bywa z poprawnością kodu, jeśli jest dostęp do plików to zazwyczaj przy wprowadzaniu zmian przez panel kreatora wszystko jest nadpisywane.


(k-9) #6

Tak patrze na “portfolio” webezza i widze, że jeden hotel korzystał z ich usług… Czy ktoś może powiedzieć czy Villa julia ( znajdziesz w google) dobrze się pozycjonuje? pewnie korzystali z firm zewnętrznych może cie zobaczyć kod strony?


(Marcin86s) #7

Niby indeksują się podstrony, ale strona oparta o JS nie jest najlepszym pomysłem przy pozycjonowaniu.


(k-9) #8

Właśnie dostałem maila od mywebezz. Pytałem się czy ich strony nie są kłopotliwe dla pozycjonerów. I taką otrzymałem odpowiedź

"Strona zawiera teksty, które są najważniejszym elementem dla pozycjonowania.

Najlepiej pokazać kod strony firmie, która miała by zająć się pozycjonowaniem, chętnie odpowiem na ich pytania."


(Konrad Kosowski) #9

Pozycjonowanie to wypadkowa zawartości strony (content), poprawnych metod formatowania html i ilości zwrotnych linków. Na podstawie villa julia (o ile to ta strona: http://villajulia.com.pl/) można wskazać następujące błędy:

  1. meta description jest zdublowanym kontentem. To błąd, ale pewnie da się poprawić łatwo.

  2. brak linków kanonicznych (choć przy stronie z 4 podstronami to raczej naturalne. Przy większej ilości podstron to błąd)

  3. fatalne hiperłącza (brak title! !!

  4. css i js osadzony w kodzie HTML zamiast linkowania


(k-9) #10

Pewnie wszystkie strony wyplute przez ten kreator takie są. Tak +/- jaka by była kwota poprawki takiej strony? Z ciekawości pytam :slight_smile:


(Marcin86s) #11

Nie wiem, jak w innych firmach, ale tam gdzie ja pracuję, pierwsza optymalizacja jest za free… tylko nie zawsze biorę klientów z dziwnymi stronami, chyba że frazy proste i nie trzeba przepisywać pół strony od nowa.


(Beta242424) #12

Kreator to nie jest dobry pomysł bo wiąże Cie na stałe z jakąś firmą, lepiej wykorzystać jakiś otwarty CMS.


(ra-v) #13

Kreator to kreator. Można stworzyć przecież darmowy CMS np. na hostingach typu prv.pl czy cba.pl a dalej edytować.

Nie każdy się na tym dobrze zna, a za wdrożenia na bazie oprogramowania opensource również firmy mogą pobierać opłaty.


(Szynka Lux2000) #14

Prostą stronę już wykonują za grosze więc po co samemu się męczyć ;)reklama jest całkiem odrębnym działem :slight_smile: