Pozycjoniwanie a strona wykonana w kreatorze

Cześć,

Mam do was pytanie. Potrzebuje własną stronę internetową. Przez przypadek trafiłem na polski projekt który oferuje możliwość zbudowania strony w oparciu o html na zasadzie “przeciągnij i upuść”. Jest dużo fajnych projektów które można edytować pod siebie. Ceny też są całkiem rozsądne. Za podobny projekt musiałbym zapłacić ponad 1.5tyś… Jak na 1 stronę internetową kwota jest zawrotna :confused:

Czy ktoś wie czy taki kreator tworzy strony które dobrze się pozycjonuje? Niestety inny kreator okazał się straszną klapą… Masa błędów w kodzie… Których nie idzie pozycjonować :confused: I niestety muszę zrobić inną stronę. Czy ktoś wie, jak pozycjonuje się strony “wyplute” przez takiego kreatora jak mywebzz?

===

Widziałem, że webzz też oferuje SEO ale chyba korzystanie z samego SEO to chyba trochę za mało aby napawdę zaistnieć w Google…

===

WP mnie raczej nie interesuje… ze względu na to że potrzebuje strony a nie bloga z miejscem na komentarze etc.

Kwota 1500 zł to kwota za zrobienie strony, nie koniecznie z pozycjonowaniem, za to z zachowanymi standardami. Niektórzy tyle wydają na samo pozycjonowanie. Samo pozycjonowanie możesz zlecić innej firmie.

Zwykle kod z automatu to standardowe standardy pod SEO lub znacznie mniej, ale póki nie widzimy konkreta (demo) to nic nie powiemy.

Każdy kreator to utrudnienie przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian, ogólnie nie polecam.

Wordpress to nie tylko blog, wiele stron firmowych jest na tym postawionych i nie ma funkcjonalności typowo blogowych, wszystko można dostosować pod siebie.

Kreator to zwykle autoinstalka, z ewentualnym wyborem motywu. Wynik podczas automatycznej ręcznej instalacji jakiegokolwiek CMSa będzie podobny.

Wynikiem będzie standard, który i tak prawdopodobnie będzie trzeba zmienić, aby uzyskać lepszy efekt (meta dla podstron, słowa kluczowe w treści, dobór tytułów, układ nagłówków HTML [+ogólnie semantyka], mapa serwisu, mikrodane/mikroformaty itd). I o tym użytkownik wyżej pisze.

Ze wspominanego mywebzz’a jeszcze nie kożystałem, ale z doświadczenia wiem, że ego typu kreatory zazwyczaj nie dają wglądu do kodu strony. Różnie bywa z poprawnością kodu, jeśli jest dostęp do plików to zazwyczaj przy wprowadzaniu zmian przez panel kreatora wszystko jest nadpisywane.

Tak patrze na “portfolio” webezza i widze, że jeden hotel korzystał z ich usług… Czy ktoś może powiedzieć czy Villa julia ( znajdziesz w google) dobrze się pozycjonuje? pewnie korzystali z firm zewnętrznych może cie zobaczyć kod strony?

Niby indeksują się podstrony, ale strona oparta o JS nie jest najlepszym pomysłem przy pozycjonowaniu.

Właśnie dostałem maila od mywebezz. Pytałem się czy ich strony nie są kłopotliwe dla pozycjonerów. I taką otrzymałem odpowiedź

"Strona zawiera teksty, które są najważniejszym elementem dla pozycjonowania.

Najlepiej pokazać kod strony firmie, która miała by zająć się pozycjonowaniem, chętnie odpowiem na ich pytania."

Pozycjonowanie to wypadkowa zawartości strony (content), poprawnych metod formatowania html i ilości zwrotnych linków. Na podstawie villa julia (o ile to ta strona: http://villajulia.com.pl/) można wskazać następujące błędy:

  1. meta description jest zdublowanym kontentem. To błąd, ale pewnie da się poprawić łatwo.

  2. brak linków kanonicznych (choć przy stronie z 4 podstronami to raczej naturalne. Przy większej ilości podstron to błąd)

  3. fatalne hiperłącza (brak title! !!

  4. css i js osadzony w kodzie HTML zamiast linkowania

Pewnie wszystkie strony wyplute przez ten kreator takie są. Tak +/- jaka by była kwota poprawki takiej strony? Z ciekawości pytam :slight_smile:

Nie wiem, jak w innych firmach, ale tam gdzie ja pracuję, pierwsza optymalizacja jest za free… tylko nie zawsze biorę klientów z dziwnymi stronami, chyba że frazy proste i nie trzeba przepisywać pół strony od nowa.

Kreator to nie jest dobry pomysł bo wiąże Cie na stałe z jakąś firmą, lepiej wykorzystać jakiś otwarty CMS.

Kreator to kreator. Można stworzyć przecież darmowy CMS np. na hostingach typu prv.pl czy cba.pl a dalej edytować.

Nie każdy się na tym dobrze zna, a za wdrożenia na bazie oprogramowania opensource również firmy mogą pobierać opłaty.

Prostą stronę już wykonują za grosze więc po co samemu się męczyć ;)reklama jest całkiem odrębnym działem :slight_smile: