Pozycjonowanie - co i jak

Cześć,

chciałbym was zapytać czy orientujecie się może jak zareaguje wyszukiwarka Google, w przypadku gdy stworzę stronę internetową na której część artykułów będzie powielona z innej strony. Zmieniony zostanie tylko nagłówek artykułu - nie pytajcie po co mi to, jestem ciekaw tylko reakcji wyszukiwarek. Czy nowa strona zostanie normalnie pozycjonowana, czy też może dostać blokadę - czy może zagrozić to pozycji strony źródło ?

Kolejne moje pytanie, czy jest różnica w kolejności pozycjonowania strony : a mianowicie, czy lepiej jest wcześniej umieścić stronę w katalogach, dodać linki na forach a dopiero później dodać ją do wyszukiwarek np. Google ?

Czy może najpierw dodać do Googla a później do katalogów itp…

Czy jest różnica z jakich adresów IP są dodawane linki promujące moją stronę - czy jeżeli będzie to ciągle ten sam numer to pozycjonowanie będzie gorsze ?

Czy skuteczne, może okazać się dodanie strony wyłącznie do wyszukiwarek - natomiast pominięcie katalogów, for itp… ?

Czy strona w takim przypadku może być na dobrym miejscu w wyszukiwarce ?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi,

Pozdrawiam

  1. google źle reaguje na “duplicate content”. Jeśli już chcesz zapożyczać jakieś treści, to korzystaj z Canonical

  2. lepiej mieć już jakieś backlinki

  3. jest. backlinki powinny kierować z różnych ip

  4. zależy od strony. Ale dobrze mieć trochę backlinków. Przy czym od ilości ważniejsza jest ich JAKOŚĆ.

Dzięki za szybką i szczegółową odpowiedź. Nasunęły mi się kolejne pytania :

  1. Strony kanoniczne tzn. o tym co napisałeś - są to strony jedynie preferowane w związku z czym Google będzie jedną z nich wyżej preferował od drugiej, a czy w przypadku gdy zostawię bez określenia strony kanonicznej to coś się złego stanie tzn. tak jak jest teraz - strony różnią się jedynie nagłówkami tematów ?

  2. Czy automatyczne dodawarki stron do katalogów i wyszukiwarek są skuteczne, czy zostaną wzięte jako spam - czy mogą zaszkodzić ?

  3. Czy znacie jakieś narzędzia dzięki którym można za darmo dodać stronę do wielu katalogów, precli, for, albo wyszukiwarek - aby nie wpisywać cały czas tematu, słów kluczowych, adresu url itp…

  4. Co ile jest aktualizowany pagerank - mam stronę od jakiegoś czasu, mam dodane linki na innych stronach a jej alexarank oraz pagerank jest równy zero 0! Oczywiście strona jest dodana do wyszukiwarek i jest widoczna… dlaczego tak się dzieje ?

  5. Czy jest możliwość sprawdzenia kiedy na stronie ostatni raz był robot indeksujący ?

Pozdrowionka,

pagerank może już taki pozostać, cale nie jest powiedziane, że się zmieni, to zależy czy coś się dzieje na twojej stronie, czy jest mapa, czy strona wykonana jest wg. standardów, ile odwiedzin, backlinków itd.

sprawdzenie kiedy ostatni raz bot z google był na twojej stronie i kilka innych rzeczy jest możliwe tutaj seo.ok.info.pl/p-7gbs-de510918a8ee78911088ffd503715b125d.html

zarzucę może spamerką ale… wszystko to i inne zostało już napisane na http://www.forum.optymalizacja.com/