Pozycjonowanie Forum

Witam, mam prośbę czy ktoś by mógł mi powiedzieć jak dodać stronę do wyszukiwarek google.pl ale nie do tych linków sponsorowanych bo to wiem jak zrobić, i w ogóle wyjaśnić jak dla tępego jak pozycjonować forum vbulletin? czytam te instrukcje poradniki o pozycjonowaniu ale mało z tego rozumiem, google wyświetla moją stronę tylko po wpisaniu linku nawet bez pl czy www :smiley: ale jak wpisuje jakieś frazy które znajdują się w keywords nie wyświetla mojego forum na pierwszych 20 stronach :frowning: forum mam dopiero od 2 tygodni niby odwiedziny jak na ten czas są ładne ale tylko chyba dzięki tym rankingom, wyjaśnijcie mi proszę jak pozycjonować forum tylko tak żebym zrozumiał :slight_smile:

A może jest ktoś kto chętnie pomógł by mi w pozycjonowaniu tego forum? jeśli tak to proszę pisać GG://16172034

z Góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Da się zgłosić stronę do google ale Twoja już jest zindeksowana (no chyba że pokazuje się jako link na innej stronie - trzeba czekać).

Jak masz jakąś nietypową nazwę to tak będzie.

Google nie zwraca wielkiej uwagi na keywords.

Za darmo wątpię

Wymiany linkami (ale trzeba też uważać z kim). A ogólnie to trzeba czekać.

Ja nie mówiłem ze za darmo zawsze idzie się dogadać :slight_smile:

Korzystasz z vBSEO? Jeżeli nie, radze dokupić licencję dla niego :).

1. Otwieramy stronę http://www.google.pl/addurl/

2. Pojawia się nam okno:

lololololobx1.png

3. W pole URL wpisujemy adres naszej strony (koniecznie z http://), np. http://www.dobreprogramy.pl/. Pole Comments zostawiamy puste. Przepisujemy kod z obrazka i klikamy na Add URL.

Co do pozycjonowania to polecam:

:arrow: http://helion.pl/katalog/94,0,0.html

:wink:

Warto przeczytać http://hotfix.pl/articles.php?article_id=87

Do zarządzania stroną w google: http://www.google.com/webmasters/tools/

Statystyki: http://www.google.com/analytics/

No i forum http://www.forum.optymalizacja.com

Dobra url dodany, analytics mam już od wczoraj :slight_smile: co do google webmaster tools może mi ktoś krótko opisać co do czego po co i jak ?

Jeśli masz już analytics to sie logujesz tym samym loginem i hasłem do webmasters tools. Tak ciężko sprawdzić co tam jest? Zresztą na tej stronie masz napisane po co itd. Chyba że angielskiego nie znasz to http://www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl

alvaro91 , musisz mieć po prostu mapę witryny i dodać ją do Google Webmasters.

Przykładowo jeżeli masz bloga (wiem, że masz forum, ale dam dla przykładu) to wygląda ona tak:

:arrow: http://quentin.jogger.pl/sitemap.xml.gz

I możesz sobie ją przerobić na:

Zapisujesz kod do notatnika z rozszerzeniem *.xml :wink:

Jako mapa witryny może podać zwykły pik *.txt (każdy adres w nowym wierszu) KLIK ale nie jest to zalecane, mapa witryny w formacie protokołu Sitemap http://www.sitemaps.org/pl/ żeby zgłosić mapę wcale nie trzeba konta w Google Webmasters (wystarczy odpowiedni wpis w pliku robots KLIK - ale lepiej zgłosić w Google Webmaster wtedy widzimy liczbę zindeksowanych stron/ewentualne błędy w składni + wpis w pliku robots pozostawić). W Google Webmasters ogólnie przedstawiane są informacje zebrane przez google na temat Twojej witryny robots, sitemap, błędy na stronie, indeksowanie, pytania najczęściej powodujące wyświetlenie strony, linki zewnętrzne/wewnętrzne itp.

Tylko gorsze pytanie jak w Twoim przypadku wygenerować mapę witryny - musisz poszukać na necie jakiegoś generatora.

Jak pozycjonować stronę? Internauci trafiają na witryny poprzez wyszukiwarki, serwisy rekomendujące, blogi i katalog stron. Największa grupa internautów korzysta z wyszukiwarek. Katalog SEO to najskuteczniejsza promocja stron internetowych. Zadbaj o pozycję swojej strony i bądź wysoko w wyszukiwarkach i podnoś pagerank swojej strony w wyszukiwarkach: Google, Wirtualna Polska, Interia, Onet, NetSprint. Linki bezpośrednie mają za zadania promować stronę, tak aby pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwania.