Pozycjonowanie Forum


(Malvaro) #1

Witam, mam prośbę czy ktoś by mógł mi powiedzieć jak dodać stronę do wyszukiwarek google.pl ale nie do tych linków sponsorowanych bo to wiem jak zrobić, i w ogóle wyjaśnić jak dla tępego jak pozycjonować forum vbulletin? czytam te instrukcje poradniki o pozycjonowaniu ale mało z tego rozumiem, google wyświetla moją stronę tylko po wpisaniu linku nawet bez pl czy www :smiley: ale jak wpisuje jakieś frazy które znajdują się w keywords nie wyświetla mojego forum na pierwszych 20 stronach :frowning: forum mam dopiero od 2 tygodni niby odwiedziny jak na ten czas są ładne ale tylko chyba dzięki tym rankingom, wyjaśnijcie mi proszę jak pozycjonować forum tylko tak żebym zrozumiał :slight_smile:

A może jest ktoś kto chętnie pomógł by mi w pozycjonowaniu tego forum? jeśli tak to proszę pisać GG://16172034

z Góry dziękuję za pomoc :slight_smile:


(mario@) #2

Da się zgłosić stronę do google ale Twoja już jest zindeksowana (no chyba że pokazuje się jako link na innej stronie - trzeba czekać).

Jak masz jakąś nietypową nazwę to tak będzie.

Google nie zwraca wielkiej uwagi na keywords.

Za darmo wątpię

Wymiany linkami (ale trzeba też uważać z kim). A ogólnie to trzeba czekać.


(Malvaro) #3

Ja nie mówiłem ze za darmo zawsze idzie się dogadać :slight_smile:


(Pavobe Reg) #4

Korzystasz z vBSEO? Jeżeli nie, radze dokupić licencję dla niego :).


(Quentin) #5

1. Otwieramy stronę http://www.google.pl/addurl/

2. Pojawia się nam okno:

lololololobx1.png

3. W pole URL wpisujemy adres naszej strony (koniecznie z http://), np. http://www.dobreprogramy.pl/. Pole Comments zostawiamy puste. Przepisujemy kod z obrazka i klikamy na Add URL.

Co do pozycjonowania to polecam:

:arrow: http://helion.pl/katalog/94,0,0.html

:wink:


(me@djohnsc) #6

Warto przeczytać http://hotfix.pl/articles.php?article_id=87


(athei) #7

Do zarządzania stroną w google: http://www.google.com/webmasters/tools/

Statystyki: http://www.google.com/analytics/

No i forum http://www.forum.optymalizacja.com


(Malvaro) #8

Dobra url dodany, analytics mam już od wczoraj :slight_smile: co do google webmaster tools może mi ktoś krótko opisać co do czego po co i jak ?


(athei) #9

Jeśli masz już analytics to sie logujesz tym samym loginem i hasłem do webmasters tools. Tak ciężko sprawdzić co tam jest? Zresztą na tej stronie masz napisane po co itd. Chyba że angielskiego nie znasz to http://www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl


(Quentin) #10

alvaro91 , musisz mieć po prostu mapę witryny i dodać ją do Google Webmasters.

Przykładowo jeżeli masz bloga (wiem, że masz forum, ale dam dla przykładu) to wygląda ona tak:

:arrow: http://quentin.jogger.pl/sitemap.xml.gz

I możesz sobie ją przerobić na:

Zapisujesz kod do notatnika z rozszerzeniem *.xml :wink:


(mario@) #11

Jako mapa witryny może podać zwykły pik *.txt (każdy adres w nowym wierszu) KLIK ale nie jest to zalecane, mapa witryny w formacie protokołu Sitemap http://www.sitemaps.org/pl/ żeby zgłosić mapę wcale nie trzeba konta w Google Webmasters (wystarczy odpowiedni wpis w pliku robots KLIK - ale lepiej zgłosić w Google Webmaster wtedy widzimy liczbę zindeksowanych stron/ewentualne błędy w składni + wpis w pliku robots pozostawić). W Google Webmasters ogólnie przedstawiane są informacje zebrane przez google na temat Twojej witryny robots, sitemap, błędy na stronie, indeksowanie, pytania najczęściej powodujące wyświetlenie strony, linki zewnętrzne/wewnętrzne itp.

Tylko gorsze pytanie jak w Twoim przypadku wygenerować mapę witryny - musisz poszukać na necie jakiegoś generatora.


(Info) #12

Jak pozycjonować stronę? Internauci trafiają na witryny poprzez wyszukiwarki, serwisy rekomendujące, blogi i katalog stron. Największa grupa internautów korzysta z wyszukiwarek. Katalog SEO to najskuteczniejsza promocja stron internetowych. Zadbaj o pozycję swojej strony i bądź wysoko w wyszukiwarkach i podnoś pagerank swojej strony w wyszukiwarkach: Google, Wirtualna Polska, Interia, Onet, NetSprint. Linki bezpośrednie mają za zadania promować stronę, tak aby pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwania.


(redekk) #14

Chcialbym zaznaczyć,że reklama forum to nie tylko pozycjonowanie: http://strefawolnejprasy.pl/reklama-internecie-warto-o-niej-wiedziec/ - jest bardzo wiele róznych sposobów promowania. Mailing, fan page na facebooku, jeśli Cię stać to ad words…
Proponuję sobie poczytać.

Ważne jest również to jakie treści są na forum. Czy jest to formu z wartościowymi treściami, czy udzielają sie na nim ludzie. Jeśli się udzielają moderatorzy to chętni do pisania się znajdą.