Pozycjonowanie - lepiej wykonać samemu czy zlecić firmie


(Lukasz Mazur2) #1

Warto pozycjonować samemu czy lepiej komuś to zlecić??


(Drobok) #2

Jak wiesz co i jak to lepiej zrobić to samemu, jesteś świadom środków które podjąłeś. A tak będziesz skazany na jakąś firmę.


(zeki) #3

A ile wiesz o pozycjonowaniu? Tak w skali 1-10? Jeśli masz czas przysiąść i zdobyć wiedzę to możesz się sam pokusić. To bardzo ciekawe doswiadczenie. Ale licz się z tym, że wiedza jest dosyć mocno rozproszona. Sporo jest powtarzania głupot albo mało istotnych informacji. Nie rzadko też ludzie wpuszczają w maliny nowicjuszy. Prawdziwe przemyślenia czy wyniki testów są w wąskich gronach wymieniane. I nawet jak wykupisz dostęp do hiperwypasionego forum gdzie się same tuzy udzielają to szybko zrezygnujesz.

 

Jest ciężko na rynku, algo miesza cały czas, ludzie potracili sporo dochodów, część nawet zmieniła branże. Wygrywają najlepsi, najbardziej zawzięci. Możesz próbować.


(Finanfoxtwo) #4

Próbować możesz zawsze lecz nic nie przychodzi od tak i efektów nie spodziewaj sie szybko tylko systematyczna i cięzka praca daje efekty jeśli nastawiasz się na szybki i łatwy pieniądz to zapomnij


(Myhajs120) #5

Samemu :slight_smile:

lepiej :smiley:


(Yosh) #6

Samemu trzeba mieć czas. Mnóstwo czasu.

Jedno to nauczyć się to robić - wiedzy w sieci mnóstwo, ale jest rozproszona. Drugie, to pobudować te wszystkie linki - kuupa czasu. Oczywiście, można próbować użyć automatycznych “dodawarek”, ale rezultaty są kiepskie.

Zlecając komuś - trzeba zrobić sensowną wycenę i przyjąć kryteria wypłaty. Co ciekawe w zależności od języka i domeny (krajowa ? com ?) kwoty się mega różnią. Dla przykładu, kiedyś dostałem ofertę 100 zł / miesięczne za frazę dla polskiej strony z kalkulatorami online, ale ta sama firma dla wersji com (te same kalkulatorytylko po angielsku) już chciała 250 zł / miesiąc.

Ogólnie - pytanie czy chcesz wypozycjonować jedną stronę i już - czy też większą kampanię. Jeśli coś większego, najlepiej robić to samemu, bo czas spędzony “na wejście” się potem zwróci.


(zeki) #7

Wiedza rozproszona to jedno a wpuszczanie w maliny to drugie. Trzeba czytać między wierszami i obserwować co robią inni. No i wyszukiwanie miejscówek to zagadnienie bardzo ciekawe. Katalogi, precle, automaty itp odchodzą do lamusa. Każdy kto ma wartościową stronę pilnuje żeby nie była zaspamowana. A w śmieciach umieszczać linki do swoich stron to ryzyko… Dziadowskie zaplecze też nie przejdzie.

 

Niemniej jednak cały internet jest zapleczem pozycjonera. To jest cały czas aktualne.


(P Jargielo) #8

Wielu ludzi myśli że pozycjonowanie jest takie proste, a trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników :wink: weź się za to tylko ja wiesz dokładnie “z czym to się je” :slight_smile:


(Patryk L37) #9

Zdecydowanie warto zlecic pozycjonowanie sprawdzonej firmie. Nie warto próbować samemu. Fachowcy z firmy z pewnością zapewnią bardzo dobre efekty i Twoja strona szybko awansuje.


(Kowal Kamilaa) #10

Proponuje zajrzeć na  http://oferia.pl/]’>http://oferia.pl/] jest to serwis internetowy, w którym szybko, łatwo i bez żadnych kosztów możesz zlecić wykonanie pracy, zadania w kilka minut, a Oni na pewno pomogą Ci  oszczędzić wiele tygodni własnej pracy i czasu. :-) 


(Wilczekaga) #11

Pozycjonowanie z Oferii - naprawdę ?? Daj spokój, jeśli nie chcesz płacić non stop tym wampirom (firmy pozycjonujące) to kup dobrą książkę i rozpracuj temat :D