SEO - lepiej wykonać samemu czy zlecić firmie

Warto pozycjonować samemu czy lepiej komuś to zlecić??

Jak wiesz co i jak to lepiej zrobić to samemu, jesteś świadom środków które podjąłeś. A tak będziesz skazany na jakąś firmę.

A ile wiesz o pozycjonowaniu? Tak w skali 1-10? Jeśli masz czas przysiąść i zdobyć wiedzę to możesz się sam pokusić. To bardzo ciekawe doswiadczenie. Ale licz się z tym, że wiedza jest dosyć mocno rozproszona. Sporo jest powtarzania głupot albo mało istotnych informacji. Nie rzadko też ludzie wpuszczają w maliny nowicjuszy. Prawdziwe przemyślenia czy wyniki testów są w wąskich gronach wymieniane. I nawet jak wykupisz dostęp do hiperwypasionego forum gdzie się same tuzy udzielają to szybko zrezygnujesz.

 

Jest ciężko na rynku, algo miesza cały czas, ludzie potracili sporo dochodów, część nawet zmieniła branże. Wygrywają najlepsi, najbardziej zawzięci. Możesz próbować.

Próbować możesz zawsze lecz nic nie przychodzi od tak i efektów nie spodziewaj sie szybko tylko systematyczna i cięzka praca daje efekty jeśli nastawiasz się na szybki i łatwy pieniądz to zapomnij

Samemu :slight_smile:

lepiej :smiley:

Samemu trzeba mieć czas. Mnóstwo czasu.

Jedno to nauczyć się to robić - wiedzy w sieci mnóstwo, ale jest rozproszona. Drugie, to pobudować te wszystkie linki - kuupa czasu. Oczywiście, można próbować użyć automatycznych “dodawarek”, ale rezultaty są kiepskie.

Zlecając komuś - trzeba zrobić sensowną wycenę i przyjąć kryteria wypłaty. Co ciekawe w zależności od języka i domeny (krajowa ? com ?) kwoty się mega różnią. Dla przykładu, kiedyś dostałem ofertę 100 zł / miesięczne za frazę dla polskiej strony z kalkulatorami online, ale ta sama firma dla wersji com (te same kalkulatorytylko po angielsku) już chciała 250 zł / miesiąc.

Ogólnie - pytanie czy chcesz wypozycjonować jedną stronę i już - czy też większą kampanię. Jeśli coś większego, najlepiej robić to samemu, bo czas spędzony “na wejście” się potem zwróci.

Wiedza rozproszona to jedno a wpuszczanie w maliny to drugie. Trzeba czytać między wierszami i obserwować co robią inni. No i wyszukiwanie miejscówek to zagadnienie bardzo ciekawe. Katalogi, precle, automaty itp odchodzą do lamusa. Każdy kto ma wartościową stronę pilnuje żeby nie była zaspamowana. A w śmieciach umieszczać linki do swoich stron to ryzyko… Dziadowskie zaplecze też nie przejdzie.

 

Niemniej jednak cały internet jest zapleczem pozycjonera. To jest cały czas aktualne.

Wielu ludzi myśli że pozycjonowanie jest takie proste, a trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników :wink: weź się za to tylko ja wiesz dokładnie “z czym to się je” :slight_smile:

Zdecydowanie warto zlecic pozycjonowanie sprawdzonej firmie. Nie warto próbować samemu. Fachowcy z firmy z pewnością zapewnią bardzo dobre efekty i Twoja strona szybko awansuje.

Proponuje zajrzeć na  http://oferia.pl/]’>http://oferia.pl/] jest to serwis internetowy, w którym szybko, łatwo i bez żadnych kosztów możesz zlecić wykonanie pracy, zadania w kilka minut, a Oni na pewno pomogą Ci  oszczędzić wiele tygodni własnej pracy i czasu. :-) 

Pozycjonowanie z Oferii - naprawdę ?? Daj spokój, jeśli nie chcesz płacić non stop tym wampirom (firmy pozycjonujące) to kup dobrą książkę i rozpracuj temat :D 

Ja tam zapłaciłem ostatnio 3000 Za pozycjonowanie bez efektów.

3k to niedużo, szczególnie jednorazowo. Prowiza agencji większość zje. Lepiej samemu za taką kwotę działać. :wink:

@Sosu84 A z ciekawości co weszło w skład tej ceny (co ci przedstawili, że zrobili?)

jak ze wszystkim - TO ZALEŻY

pytanie z cyklu:
czy samemu kłaść kafelki w łazence, czy zlecić fachowcowi

umiesz sam i masz czas - zrób sam
nie umiesz bądź nie masz czasu (nie masz czasu to też "mam pracę w której przez czas poświęcony na kafelkowanie zarobiłbym 10000PLN, a zlecenie kosztuje 5000PLN, więc mimo że umiem to i tak zlecam) - zleć

  • zleć - można się naciąć bo fachowiec także może nie mieć pojęcia co robi (uda fachowca) - musisz umieć go zweryfikować

i znowu pytam: czy masz czas weryfikować fachowca, czy odpuszczasz i zlecasz w ciemno

Pozycjonowanie przez firmy polega na tym że mają dużo stron i wciskają linka na nie powoli. Jak przestajesz płacić to często zabierają te linki i jesteś powoli w punkcie zero. Nie zawsze ale bardzo często tak jest.

Obecnie prawie nikt nie wie jak się pozycjonuje strony bo algorytm już działa zupełnie trudno do ocenienia. Ogólne zasady jakieś są - więc jak nie jesteś w tym temacie pasjonatem to lepiej to zlecić, a jak lubisz sobie się pobawić to epiej robić to samemu bo pewnie wyjdzie dokładniej.

Pozycjonowanie przez firmy polega na tym że mają dużo stron i wciskają linka na nie powoli.

Link building to co innego.

Pozycjonowanie to proces jaki robi Google/Bing/Yahoo/DuckDuckGo.

Pozycjonowanie proces co robi google etc???

Chyba ci się pomieszało z indeksowaniem i oceną oraz rotacją wyników a nie pozycjonowaniem.

W żadnym przypadku nie dajmy się mamić tym oszustom którzy proponują pozycjonowanie stron gwarantując złote góry.
Powiem na swoim przykładzie. Zrobiłem stronę mając wiedzę jak napisać stronę by się łatwo pozycjonowała i była przyjazna robotom. Tu nie ma żadnej czarnej magii. Strona musi być czysty kod a nie ładowanie np. do Wordpressa śmieci typu webbildery dodające ogromne ilości śmieci. Bez nakładu finansowego bez specjalnych zabiegów strona lądowała po miesiącu w pierwszej trójce na Googlach i bingu. Jak współpraca się skończyła zmieniłem na stronie jeden wpis i strona po kilku tygodniach wyleciała na 40-50 miejsce. Zmiana była prymitywna linki przyjazd zmieniłem na nieprzyjazne, wystarczyło. Tak samo robią te patałachy od SEO, karmią klienta bzdetami o byciu w TOP 5 a ten to łyka. Sztucznie windowana strona w rankingu by po zakończeniu współpracy szybko stronę stracić na 10 stronę wyszukiwania. Jak się nie uda, sorry nic nie gwarantowaliśmy.