Pozycjonowanie stron WWW

(Ppowchowicz) #1

Witam,

 

chciałbym żeby po wpisaniu w przeglądarkę google.pl nazwy firmy albo jakiegoś słowa odnośnie branży pojawiła się ona jako pierwsza. Jak to zrobić

(t0ken) #2

Najprostszy i skuteczny sposób = program AdWords od Google.

http://adwords.google.com/

 

Tzw. “pozycjonowanie” pod popularne frazy (prawie) zawsze przekracza możliwości osoby/firmy nie będącej bardzo dobrze obytej w temacie.

(Jusko) #3

Tutaj masz co nieco wyjaśnione, z czym to się je: http://brandoo.pl/blog/5-sprawdzonych-sposobow-na-pozycjonowanie-organiczne/

 

Niemniej jak zostało wspomniane wyżej - najszybszym sposobem jest AdWords (linki sponsorowane), jednak wiąże się to z wydatkiem, gdyż tak długo jak płacisz, tak długo są wyniki - nie płacisz i kampania się kończy, no to znikasz z anteny :wink: Niemniej dobra optymalizacja kampanii linków sponsorowanych to też wyższa szkoła jazdy i lepiej zakupić jakąś książkę do tego (przyda się). Nie warto bowiem aby pieniądze kampanii przeciekały przez palce, bo została słabo przygotowana.

 

Pozycjonowanie organiczne to długotrwały proces i ciągła walka o pozycję - aby być na pierwszej pozycji to musisz prześcignąć każdą agencję pozycjonerską w Polsce, która pozycjonuje się na to samo co Ty :wink: W dodatku Google co jakiś czas zmienia algorytmy i trzeba stale walczyć o pozycję. To nie jest tak, że te wyniki w Google biorą się znikąd, albo przypadek Googla. Przeczytaj podany link, a sprawa nabierze trochę jasności.

 

EDIT:

 

Nie radzę też stosować Black Hat SEO, ani żadnych programików sztucznie pompujących pozycję (są takie, bez problemu możesz je kupić, to legalna sprawa). Programy te troszkę lecą na spam, troszkę na ilość i generalnie Google raczej nie toleruje ciemnej strony pozycjonowania, co może odbić się karą w postaci np. wywalenia na daleką stronę wyników wyszukiwania. To tak w kwestii przestrogi, bo droga na skróty nie zawsze się opłaca.

2 Likes
(bogdanos0) #5

A jeśli się nie znasz na tym wszystkim lub jest za trudne to skorzystaj z Google Adwords Express, proste narzędzie, także skuteczne, daje szybsze efekty, mega łatwe w obsłudze.

(Rodericka) #6

Temat trochę umarł… a jest obecnie bardzo wazny