Pozycjonowanie stron


(Djanocha) #1

Witam.

Wiele mówi się dziś o pozycjonowaniu stron. Jak mnieman, mechanizm ten powoduje wyświetlanie danej strony na wyższych pozycjach podczas wyszukiwania. Jednak mnie interesuje sprawa można powiedzieć "od kuchni". Na czym polega pozycjonowanie stron? W jaki sposób się tego dokonuje i kto jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku?


(Lysy1033) #2

Za utrzymanie porządku odpowiedzialna jest każda wyszukiwarka oddzielnie np. google, yahoo itd...

Mechanizm działania algorytmów indeksujących i wyszukujących w większości wyszukiwarek jest tajny.

Pozycjonowanie polega na podejmowaniu takich działań żeby dana strona na dane hasła pokazywała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania danej wyszukiwarki.

Działania te zależą od wyszukiwarki i posiadanych informacji na temat algorytmu indeksowania danej wyszukiwarki. Jako że większość jest tajna można metodą prób i błędów, na podstawie doświadczeń i obserwacji innych osób próbować wyciągać wnioski i działać. Jest to temat bardzo szeroki, pracochłonny i skomplikowany.

Najpopularniejsze metody zdobywania wyższych pozycji w wyszukiwarce to zdobywanie linków na innych podobnie tematycznych stronach do naszej z tekstem anchor linki zgodnym/podobnym do hasła na które pozycjonujemy stronę. Najlepsza metoda to połączenie różnych metod + własne eksperymenty. Najlepiej posiadać wiele stron na różnych domenach i różnych ip i z nich linkować w odpowiedni sposób. Metod jest wiele. Teorii tyle co pozycjonerów. Czytaj o tym dużo i się ucz albo zleć komuś pozycjonowanie.


(JarekMk) #3

http://forum.optymalizacja.com/ tam chłopaki na prawdę się na tym znają - sam z tego korzystam :slight_smile:


(Psio1) #4

Chłopaki i dziewczyny też :wink:

Przynajmniej jest jedna co potrafi dużo ale forum też polecam, dawno temu czerpałem początkową wiedzę właśnie z tego forum.