Pozycjonowanie strony Google

Cześć wam :slight_smile:

Strona jest zrobiona, hosting i serwer kupione. I teraz sobie stronka dynda gdzieś w cyberświecie. Chciałbym ją teraz dobrze wy pozycjonować. Póki co dla wyszukiwarki Google nie istnieje a to nie dobrze :frowning:

Teraz mam pytanie jak to zrobić?? Czytałem coś na temat Google, skorzystałem z ich narzędzi webmasterów. Dodałem stronę do wyszukiwarki po przez wysłanie wygenerowanego pliku przez google na mój serwer i ponoć strona jest już widoczna, ale to tylko teoretycznie bo jej nie da w żaden sposób znaleźć po przez Google…

Chyba, że coś, żle zrobiłem.

Co jeszcze mogę zrobić aby strona była widoczna?? Bardziej mi chodzi o to aby strona była wyszukiwana w Google po przez wpisywania kluczowych słów…

Optymalizacja strony i reklama.

O tym się pisze książki, nie uzyskasz odpowiedzi w dwóch zdaniach.

Albo się uczysz i robisz to sam albo zlecasz to komuś.

Miałem dopisać…

Jakie są mniej więcej koszta zlecenia pozycjonowania strony na rok? Tak aby była ona na 1-5 pozycji podczas wpisania odpowiednich haseł kluczowych.

Zależy ile i jakie słowa kluczowe. Jedne są bardzo popularne inne mniej. Do tego zależy to od tego ile konkurencja wydaje.

Odezwij się do jakieś firmy z konkretnym zapytaniem, dostaniesz wycenę.

na grouponie kupisz to za 99zł :wink:

ja osobiście uważałbym na takie oferty.

i popracował nad tekstami na stronie - nagłówki, oraz metatagami. i poczekał paręnaście dni na efekty - kod GA sobie zainstaluj.

Mam do was pytanie…

Skontaktowałem się z jedną firmą która zajmuje się pozycjonowanie stron, zadzwonił do mnie Pan i urządził mi pogawędkę z której nie wiele się dowiedziałem jesli chodzi o koszta… Zakodowałem, że umowa trwa min. na rok, oraz to, że położenie strony w Google jest zmienne…

Dalej maksymalne koszta pozycjonowania w tej firmie to 150zł miesięcznie. I jest to kwota której się nie przekracza. Tylko nie wiem czy mam płacić 150zł co miesiąc? czy zależy to od ilości odwiedzających na stronie… 0_o

Jak to faktycznie jest? Domyślam się, że jest jeden schemat wyceniania strony… Przynajmniej podobna zasada

Pan przez telefon bardzo sympatyczny, ale już mnie chciał nakłaniać do podjęcia współpracy używając swoich sztuczek manipulujących :smiley:

Czekam na wasze odpowiedzi.

pozycja w google nie jest jednoznaczna z ilością odwiedzin.

dowiedz się w jaki sposób firma Cię pozycjonuje - poczytaj o black i white hat - dowiedz się jakie mogą być skutki.

Sprawdź opinie o tej firmie.

Pomyśl nad frazami, którymi chcesz się pozycjonować, a przed ostateczną decyzją wróć do mojej poprzedniej wypowiedzi.

Pamiętaj, że Twoje wyniki wyszukiwania w google (pozycja strony) nie muszą być takie same jak moje - nawet pod tym samym hasłem.

150 zł za miesiąc to bardzo mało. Nie wydaje mi się, aby jakaś firma mogla wykonać tą usługę profesjonalnie za taką cenę.

Na początku wykup sobie adwords.

Firma ma kilkunastu klientów i to dość sporych na lubelskim rynku. Ale podczas wyszukiwania tych klientów w google no to tak sobie to wyglądało… ok 25% zostało wyszukanych…

Wiem napewno, że moja strona będzie potrzebowała optymalizacji… jest tam trochę flasha… a google ponoć nie go lubi i utrudnia on w znalezieniu strony.

Pozycjonowanie strony nie daje 100% pewności, że strona będzie na pierwszej pozycji. Tylko adwords może i to tylko teoretycznie dać taką gwarancję (jak ktoś w adwords zapłaci więcej, to będzie wyżej od Ciebie). Można się samemu pozycjonować, ale dla kogoś kto się na tym nie zna to lepiej odpuścić sobie taką zabawę, bo można więcej szkód narobić. Tutaj można sobie poczytać więcej co to jest pozycjonowanie http://www.pierwszepozycje.pl/faq.html i tym podobne kwestie jak gwarancje pozycjonowania, optymalizacja strony i konkurencyjność fraz. A czy 150 zł miesięcznie to dobra czy niedobra cena to kwestia tego na jakie frazy będzie strona pozycjonowana - czy konkurencyjne.

Problem w tym, że wiele firm rzeczywiście nalicza opłaty tylko za efekty. Tylko przy takiej masówce te efekty mga nie przyjśc nigdy. Więc co z tego, że nie będziemy płacić, skoro nie o to tak naprawdę chodziło.