Pozycjonowanie strony

Witam.

Wykonałem stronę z dowcipami http://www.tophumor.pl i chciałbym aby pod frazami Najśmieszniejsze dowcipy w googlach miała możliwie dobrą pozycję.

Wiem, że nie należy wpisywać od razu do kilkuset katalogów tylko powinno się dodawać do mniej więcej równej liczby katalogów regularnie.

Znalazłem kilka katalogów seo lecz na 10 pierwszych jakie znalazłem 10 jest płatnych. Płatnych po 2-10zł od linku więc dziennie kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.

Jak mogę bezpłatnie wpłynąć na dobrą pozycję mojej strony w googlach? Gdzie ją dodawać?

Nie chciałbym też umieszczać na swojej stronie linków zwrotnych gdyż bardzo dużo by się tego uzbierało.

Czy darmowe katalogi których z tego co widzę jest bardzo mało są takie słabe?

Da się jakoś w skrócie napisać jak radzą sobie z tym specjaliści w pozycjonowaniu?

Więc tak, nie ma znaczenie czy katalog jest płatny czy nie. Ważne by miał przyzwoity pr, był moderowany, zapewniał linki bezpośrednie i nie wyparował nagle.

-wywal meta keywords -> google i tak go nie bierze pod uwagę.

-linkom zewnetrznym daj rel=“nofollow”

-zrób sobie przyjazne url’e

-zdecyduj się na adres z www albo bez www i załóż odpowiednie przekierowanie na www albo na bez www

-zbuduj sitemap

-dorzuć plik robots.txt

-pinguj stronę

-zabiegaj o wartosciowe backlinki

-dodaj z unikalnym opisem i słowani kluczowymi do dobrych katalogów z wysokim pr

-możesz preclować - też unikalne teksty i tylko wartościowe precle z wysokim pr

itd. itp.

Ewentualnie zleć komuś pozycjonowanie :lol:

ps. specjaliści mają zaplecza, ty musiał byś sobie dopiero zacząć budować jakieś.

poczytaj sobie np forum.optymalizacja.com

Czy opłaca mi się robić takie zaplecze?

Mógłbym na przykład zrobić jakieś 2-3 dobre katalogi stron i na nich promować swoje strony a przy okazji umożliwić innym użytkownikom dodawanie swoich linów?

No i o co chodzi z pingowaniem strony? Mam porobić pliki *.bat z treścią: ping www.tophumor.pl -t i porozsyłać po znajomych?

Co daje pingowanie strony?

Dodając stronę w katalogach mam wpisywać zawsze ten sam tekst i słowa na które pozycjonuję?

Jeśli to będą wartościowe, moderowane i zadbane strony (warto by były również przyjazne wyszukiwarkom), to się opłaca

O pingowaniu możesz sobie poczytać na forum optymalizacja, było tam pewnie już troche tematów temu poświęconych.

Nie, nie chodzi o taki zwykły ping - raczej ping (RPC) …możesz ręcznie pingować z tej strony http://pingomtic.com

Nie, opisy powinny być unikalne! Ale dobrze by zawierały pozycjonowane frazy (słowa kluczowe)

Czyli jeżeli jest przykładowy katalog z formularzem gdzie dodaje się stronę i są tam pola:

Tytuł

Opis

Słowa kluczowe

To tytuł podaje wszędzie, w każdym katalogu zawsze “Najśmieszniejsze dowcipy” - na te słowa chcę wypozycjonować ?

Opis w każdym katalogu inny ale związany z tematyką? Że dowcipy, że śmieszne itp. ?

Słowa kluczowe wszędzie też te same i te same co mam w kodzie strony w tagu meta keywords?

Tytuł też jest dobrze modyfikować, ale tak - wstawiasz w nim zwykle frazę na jaką chcesz wypozycjonować (to zalezy od katalogu, ale spora ich część używa tytułu do stworzenia linka)

Opis dajesz za każdym razem inny i jak możesz to użyj w nim pozycjonowanej frazy np te najśmieszniejsze dowcipy

W słowach kluczowych dajesz np dowcipy, żarty, humor, najśmieszniejsze dowcipy, …

Może zacznijmy od tego że wygląd zmienisz?

Ten nie jest zbyt ciekawy…

Daj więcej grafiki. :slight_smile:

Akurat do tego typu strony nie czepiał się bym grafiki. Patrz bash (pewnie znasz) praktycznie 0 grafy, a wchodzi się tam po to aby coś przeczytać :wink:

Pierwsze może dać pozytywne rezultaty ale może także tylko je pogorszyć, wiec tutaj należy być ostrożnym. Co do drugiego to także lepiej uważać na takie coś. Dla google ważniejszy jest link do twojej strony, niż linki wymienne pomiędzy serwisami (i jeszcze o różnej tematyce).

Na wygląda ludzie patrzą tylko na początku (choć pierwsze wrażenie też jest ważne) a na stronę wracają po treść na niej zawartą.

Ale też nie może przesadzić z ilością słów kluczowych na stronie.

Pamiętaj też, że samo pozycjonowanie czytelników nie “sprowadzi”.

mario@, zgadzam się z tym co napisałeś. Można powiedzieć, że pozycjonowanie to sztuka - trzeba się trochę na tym znać by osiągnąć dobre rezultaty. Nieumiejętnym pozycjonowaniem można sobie zaszkodzić.

O tyle racja, że jeżeli nie ma wartościowej treści to i top1 nie zatrzyma nikogo na stronie. Przyjdą, nic nie zobaczą, odejdą i już nie wrócą.

Jezeli jednak strona jest interesująca, to skuteczne pozycjonowanie “sprowadzi” czytelników, a interesująca treść może ich zatrzyma na dłużej.

Bo czym jest pozycjonowanie? - działaniem mającym sprawić by strona pod dana frazą znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. A pozycja jednak przekłada się na ilość odwiedzin.

Niby nie masz błędów walidacji ale czemu treść dowcipów jest w div span zamiast div p ? O ile mi wiadomo powinieneś dać

tresc inny kolor tresci

itd.

btw. Jeżeli chcesz żeby ktoś to czytał to musisz koniecznie zrobić coś z fontem. Verdana na pierwszym miejscu byłaby chyba lepsza + może większy padding od obramowania ?

ps. dobra domena, grat :slight_smile:

Jeżeli moja strona będzie stała w googlach wysoko pod frazami najśmieszniejsze dowcipy to nie ma szans żeby nie miała odwiedzin. Odwiedzający z pewnością znajdą u mnie kilka naprawdę fajnych dowcipów. Zamierzam codziennie dawać jeden nowy i liczę na to, ze czasem ktoś powróci na stronę. Nie liczę na tysiące wizyt dziennie. Nie zamierzam nastawiać tam reklam i kosić z tego kasę. Owszem fajnie by było aby dzięki jakiejś reklamie strona sama się utrzymała żebym nie musiał do niej dopłacać. Wiem na co się porywam i, że tematyka jest popularna. Są to moje początki w tworzeniu stron. Na stronę nie wydałem ani złotówki ( poza domeną i serwerem ), wszystko od początku do końca zrobiłem sam. Jeżeli stronka nie wypali wiele nie stracę. Jednak chcę popróbować, dowiedzieć się o pozycjonowaniu, poznać bliżej webmastering który składa się nie tylko z kodowania. Z pewnością wiedza przyda mi się na przyszłość :wink:

U dołu strony masz linki, które prowadzą na zewnątrz Twojej strony, dodaj tam atrybut rel=“nofollow”.

Może to sztucznie wyglądać, ale jakbyś dał u góry:

Najnowsze dowcipy, najlepsze dowcipy, losowy dowcip, dodaj dowcip to dałoby to plus na pozycjonowanie, roboty lubią linki.

Zamiast Trochę statystyki:

Statystyki naszych dowcipów używając tagu strong lub em.

Zamiast #id 1 używj Dowcip: 1

Zrób sitemap.xml, zarejestruj się w google i dodaj ją w narzędziach dla webmasterów.

Można zrobić też u dołu strony link do sitemapy w postaci .html.

Offtopic: Zrób trochę większe marginesy u dołu strony bo to trochę nieestetycznie wygląda.

Dziękuję za sugestie. Zrobiłem prawie wszystko tak jak napisałeś.

Prawie bo linki wyrzuciłem całkiem a mapą strony zajmę się za chwilę.

Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?

Jeśli chcesz efektywnie wypozycjonować swoją stronę to nie pozycjonuj jej tylko pod jedną frazą. Wg mnie pozycjonować powinieneś taką stronę pod przynajmniej 3 frazami:

  • najśmieszniejsze dowcipy,

  • przyszła baba do lekarza,

  • o blondynkach.

To tylko luźne propozycje, sprawdź czy jesteś w stanie przebić się na początku przez dane frazy, czyli ile jest odpowiedzi od google po wpisaniu danej frazy. Za frazy liczone powyżej 300 tys. bez odpowiedniego zaplecza ja bym się nawet nie zabierał. Ponad to nie przeszadzaj ze spamowaniem linkami, google nie lubi spamerów. Jeśli w krótkim okresie czasu Twoja strona zostanie wywindowana o kilkadziesiąt pozycji, wujek G wywali Cię gdzieś w kosmos.

Pozdrawiam.

Zamierzałem na początek wypozycjonować pod frazami “najśmieszniejsze dowcipy” i dopiero jak już dość dobrą pozycję będę miał dodać kolejne.

Tak będzie lepiej czy od razu pozycjonować na trzy frazy?

Rób od razu na 3 frazy :slight_smile:

I pamiętaj katalogi, katalogi, katalogi :slight_smile:

Zapamiętaj, że to co zrobisz dzisiaj będzie dopiero widoczne za kilka dni. :slight_smile:

Albo nawet za kilka miesięcy ;-).

jeśli wy-pozycjonujesz na dana frazę i będzie wysoko to dobrze, jednak nie myśl ze będzie ona tam wysoko zakotwiczona :wink: konkurencja może nie spać i zbić cie z wysokiego miejsca. w.g. mnie niema zasady ani googole jej nie maja niekiedy to jest wyrachowanie a niekiedy szczęście …

bzdura :stuck_out_tongue:

A jeżeli chciałbym zainwestować kilkadziesiąt zł ( powiedzmy 50 ) w reklamę czy też polepszenie pozycji w googlach to czy ma to sens?

Czy w przypadku mojej strony opłaca się inwestować? Czy taką kwotą można coś zdziałać czy musi to być od razu kilkaset zł?

Jeżeli tak to na co przeznaczyć tą gotówkę? ( Proszę nie żartować, że w layout [-X )